Koncert live świątecznych kolęd, Zespół Shamrock, studio Rembrandt Polskiego Radia Białystok, niedziela 6 stycznia, godz. 19:00 

Zespół Shamrock opracował niespotykany dotąd program artystyczny, w którym łączy tradycyjną muzykę celtycką (w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu) z utworami bożonarodzeniowymi.

Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat.

W świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki od skocznych jigów po nastrojowe ballady wplecione w polskie kolędy – pojawią się takie kolędy jak: Przybieżeli do Betlejem, Skrzypi wóz, Gore gwiazda, A wczora z wieczora, Z narodzenia Pana, Mizerna cicha, Cicha noc oraz Shamrockowe kolędy Jeszcze nie Czas i W świąteczny dzień.

Shamrock to folkowa formacja, charakteryzująca się żywiołowym brzmieniem i niezwykłą energią grania. Powstała w 1995 roku, od początku kojarzona jest z muzyką celtycką. Nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii, Nominowany w 2003 roku do Nagrody Fryderyka za płytę Celtic w kategorii album roku etno folk. Grupa wydała dotąd 5 płyt.

Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reele, do jakich przywykło ucho znawców gatunku, jak i zaaranżowane na Shamrockowy sposób energiczne i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej irlandzkiej i polskiej, a także te bardziej współczesne stylistycznie.

Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

Więcej informacji znajdziesz na: www.radio.bialystok.pl

Share This