Kazik + Zdunek Ensemble z płytą „Warhead”, Sala Koncertowa Radia Wrocław, 27 stycznia, godz. 20:00

Kazik + Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika Staszewskiego i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu), stworzony wspólnie z wybitnymi instrumentalistami – Jarkiem Ważnym, Wojtkiem Jabłońskim (na co dzień związani z Kultem), Alkiem Koreckim (saksofonistą współpracujący m. in. z Brygadą Kryzys), Przemkiem Borowieckim (liderem n0 Band i 100nki), Marcinem Murasem (jazzman, puzonista), Ireneuszem Kaczmarą (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariuszem Godziną (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem). Tak dobrany skład to gwarancja oryginalnego, jazzującego brzmienia z wyrazistymi rockowymi i punkowymi wpływami.

Muzycy wzięli na warsztat repertuar brytyjskiej klasyki punka – na album składają się covery utworów m.in. The Clash, Public Image Ltd., UK Subs, Buzzcocks. Powstały hipnotyzujące aranżacje, inspirowane jazzem i rockiem, wsparte charakterystycznym głosem Kazika.

Towarzyszą im nowe wykonania dwóch piosenek Staszewskiego – „Zabiłem kolegę na poligonie” oraz „Prosto”.

Punkowy luz, szalejące instrumenty dęte, energia charakterystyczna dla Kazika i dobra zabawa z muzyką – wszystko to podczas koncertu w Radiu Wrocław.

Kazik + Zdunek Ensemble z płytą „Warhead”
27.01.2019 godz. 20:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław
Bilety od 90 zł

Więcej informacji na: www.radiowroclaw.pl

 

Share This