W Polskim Radiu Koszalin ruszyła wiosenno-letnia ramówka, od 1 kwietnia 2019

Stacja stawia na temperaturę anteny – w muzyce i debacie

Po nowemu zestrojona, energetyczna playlista, nowe magazyny weekendowe i więcej reaktywnej, opartej na żywych debatach, publicystyki – to nowinki, które od 1 kwietnia dają świeży impuls programowi  Polskiego Radia Koszalin. Start ramówki pilotuje kampania outdoorowa pod hasłem „U nas już lato!”

„Ta część kampanii, której bohaterami są sylwetki lubianych dziennikarzy naszej rozgłośni w charakterystycznej wiosenno-letniej scenerii, ma wzmacniać właśnie tę stronę naszej anteny, która w czasie nadchodzących, ciepłych dni instynktownie kojarzy się z przyjemnością słuchania muzyki i przyjaznego klimatu radia” – wskazuje Piotr Kobalczyk, dyrektor programowy stacji.

W tej sferze największe zmiany dotyczą brzmienia playlisty – teraz, ze względu na autorów, to miks doświadczenia i żywiołowości: w prime time playlistę kreuje dziennikarz młodego pokolenia Tomasz Tran, znany także jako DJ Kriba, który dołączył do Adriana Adamowicza, szefa muzycznego stacji.

W sferze rozrywki warto odnotować także nowy kształt dotąd niedzielnej audycji muzycznej „Powrót do przeszłości” z najciekawszymi brzmieniami lat 70., 80. i 90. – teraz w wymiarze goldies – w piątkowy, zaczynający weekend wieczór. Audycję poprowadzą (w rotacji) niekwestionowani fachowcy: Janusz Lendzion, Sylwester Podgórski i Przemysław Mroczek.

„ Jako stacja publiczna nie koncentrujemy się jednak jedynie na zmianach w rozrywce” – podkreśla Piotr Kobalczyk. – „Kluczowe zmiany w sferze słowa, to m.in. dobór prowadzących główne pasma oraz poszerzenie oferty formatów informacyjnych, poradniczych i publicystycznych, w tym m.in. debat na żywo i weekendowych magazynów.”

I tak do prowadzącej poranne „Studio Bałtyk” Anny Popławskiej dołączył na stałe Mateusz Sienkiewicz, znany wcześniej z miejskiej anteny słupskiej PRK, obecnie mieszkaniec Szczecinka (tu lada chwila stacja otworzy całkiem nowe studio). Dodajmy, że do pasma wraca „Niegrzecznik prasowy”, czyli codzienny, krótki przegląd prasy (godz. 7:05), w wykonaniu z reguły amatorów, choć zwykle dobrze  poinformowanych – lokalnych autorytetów i liderów opinii.

Katarzyna Kużel i Mariusz Brokos, którzy wrócili na antenę po przerwie zawodowej, to obecnie nowi, zmieniający się co tydzień gospodarze głównego, informacyjno-publicystycznego pasma dnia, czyli popołudniowego „Studia Bałtyk”. Zredefiniowane pasmo popołudniowe – obok m.in. magazynu reporterów, czyli relacji z najważniejszych wydarzeń z regionu, w większym stopniu zajmuje się teraz głębszą analizą bieżących agend dnia, dotyczących gminy, regionu i kraju (oboje są także nowymi gospodarzami towarzyszącego, wydłużonego pasma weekendowego „Radio Wolna Sobota”).

Stacja wzmacnia też obszar publicystyki społeczno-politycznej. Do już emitowanych na antenie stałych dyskusji na żywo, takich jak piątkowe, samorządowe „Rządzi-My”, dołączył właśnie nowy, poniedziałkowy program „Zaczynamy tydzień”. Największe zmiany wiążą się jednak z koronną debatą polityczną Polskiego Radia Koszalin. „Po słowie”, czyli program z udziałem parlamentarzystów, w nowej ramówce staje się nie niedzielnym starciem w samo południe z bezpośrednią transmisją video (streaming na portalu prk24.pl i FB stacji).

Ofertę informacyjno-publicystyczną wzbogacają od 1 kwietnia nowe magazyny weekendowe – do już emitowanych w sobotę, m.in.: nadmorskiego „Wodowania”, tożsamościowych „Detektywów historii”, i „O!Kultura” dołączyły „Zwierzę w eterze” i „Radioportret”. Pierwszy to poradnikowy i ekspercki program dla właścicieli zwierząt domowych. Drugi – poświęcony pogłębionym sylwetkom osób znanych w regionie od mniej nieznanej strony – w poszukiwaniu autorytetów. Także w sobotę kibice zyskali, przedłużony z 10 minut do godziny, magazyn „Sportowy koniec weekendu”, który poprowadzą (w rotacji) Mirosław Pieńkowski i Krzysztof Klinkosz.

Wieczory publicystyczne, których ukoronowaniem są materiały powstające w rodzimym Studiu Reportażu PRK, zyskały nowy magazyn analizujący bieżącą problematykę międzynarodową „Świat za horyzontem”, do którego autor, Jarosław Rochowicz, zaprasza ekspertów z kraju i zagranicy.

W ramach wiosenno-letniej odsłony ramówki Polskiego Radia Koszalin rozgłośnia finalnie doczeka się też nowej oprawy muzycznej anteny. Przygotuje ją krakowskie studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków.

Więcej informacji na: www.prk24.pl

Share This