Już po raz jedenasty Polskie Radio PiK organizuje Konkurs Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK” i Warsztaty Sztuki Radiowej.

W tym roku pula nagród w Konkursie wyniesie ponad 30.000 zł, a o podziale zdecyduje jury, do którego zaprosiliśmy dziennikarkę Barbarę Włodarczyk, dramatopisarkę i scenarzystkę Małgorzatę Sikorską-Miszczuk  oraz kompozytora Piotra Salabera, autora muzyki do ponad stu spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i radiowych.

Patroni Medialni: Przewodniczący Krajowej Radiofonii i Telewizji, Rada Mediów narodowych, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a Nagrodę Główną Grand PiK ufundował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Medialnie wspierać nas będą: Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy, Gazeta Pomorska i Express Bydgoski.

Jak każdemu organizatorowi, zależy nam by Konkurs się rozwijał, przybliżał, „oswajał” ze  sztuką radiową. Zatem organizujemy także część akademicką, zapraszając studentów, adeptów dziennikarstwa, którzy mogą zgłosić swoje najlepsze prace i wziąć udział w jednodniowych warsztatach. A wszystkie przesłuchania utworów i dyskusje o nich – otwieramy dla publiczności.

Warsztaty i konkurs dla studentów odbędą się 8 kwietnia 2019 roku w Bydgoszczy. Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2019” odbędą się od 9 do 12 kwietnia 2019 roku  w Bydgoszczy. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 11 kwietnia 2019 roku  podczas gali finałowej.

Do tegorocznego Konkursu zgłoszono 40 prac, w warsztatach weźmie udział 45 dziennikarzy i studentów.

Więcej na: radiopik.pl

 

Share This