„Miłość” – spektakl poetycki w wykonaniu Adama Woronowicza oraz Janusza Strobla, Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów, 14 kwietnia 2019

„Miłość” to literacko-muzyczne widowisko na podstawie wierszy ks. Jana Twardowskiego. Powstał w setną rocznicę urodzin poety.

Opowiada historię człowieka, który poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i podstawowe wartości. Jesteśmy na stacji kolejowej „Miłość”, gdzie wędrowiec czeka na coś, co pozwoli mu odnaleźć samego siebie. Na spektakl składa się szereg wierszy m.in.: „Bliscy i oddaleni”, „Wielkie i małe”, „Śpieszmy się kochać ludzi”, „Pamiątka z tej ziemi”. Wiersze ks. Jana Twardowskiego są próbą stworzenia uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.

Premiera spektaklu odbyła się w 2015 roku w Warszawie w Teatrze Mazowieckim. Sztuka spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno krytyków, jak i publiczności. „Miłość” to bardzo wyjątkowe i intymne wydarzenie. Woronowicz dotyka nagich emocji, robi to delikatnie i jednocześnie bardzo świadomie. Towarzyszący mu Janusz Strobel maluje dźwiękami rzeczywistość i wyznacza tempo i klimat podróży. Ten duet oddziałuje na zmysły, uwrażliwia.

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła

Muzyka: Janusz Strobel

Scenografia: Ąudmila Bubánová

Kostiumy: Maria Duda

Aktorzy: Adam Woronowicz i Janusz Strobel – gitara klasyczna

Więcej na: www.radio.rzeszow.pl

Share This