X edycja konkursu MEGAFON Radia Kraków, do 20 maja 2019 r.

KTO? PO CO? I DLACZEGO?

MEGAFON startował w czasach, kiedy szanujące się zespoły grały w garażach. Garaże stoją dalej, a różnica jest taka, że teraz można w nich nagrać całkiem profesjonalne piosenki. Efekt jest taki, że we wtorki, od 19:05, przez dwie godziny w Radiu Kraków, w programie „Megafon” posłuchać można grania z Krakowa i Małopolski.

Potem powstał pomysł na konkurs, taki z nagrodami… Zaproszono młodych muzyków do radiowego studia nagrań na profesjonalne sesje. Organizowano też koncerty, najpierw w Radiu Kraków – z transmisją mniej lub bardziej na żywo, a potem (wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym) na scenie debiutów podczas „Wianków”.

Przez 9. edycji konkursu „Megafon” dziennikarze Radia Kraków przedarli się uszami przez setki nagrań. Wybierali to, co najlepsze – twórcze, oryginalne, mocne, nowe. Finalistami MEGAFONU byli m.in. Straight Jack Cat, Format C, Vent, So Flow, Rycerzyki, SALK, Meeow, Dym i… wielu innych. Teraz, z okazji 10. jubileuszowej edycji Megafonu, zamierzamy wydać składankę, która choć w przybliżeniu pokaże, co działo się w Megafonie do tej pory i jak dobrze gra się w Małopolsce.

 

DO RZECZY!

Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. jubileuszowej edycji Megafonu. Przed zwycięzcą zostaną otworzone na 20 godzin drzwi do studia Radia Kraków i zarezerwowane miejsce na jubileuszowej składance. Finaliści zagrają w czerwcu na Festiwalu Green Zoo – alternatywnym, awangardowym wydarzeniu, na którym grają wyłącznie zespoły z charakterem. Może nie zawsze najłatwiejszym, ale zawsze frapującym. Nadesłane nagrania, po wstępnej selekcji, będą prezentowane w Radiu Kraków we wtorkowych programach „Megafon”.

 

KTÓRĘDY?

Na zgłoszenia radio czeka pod adresem megafon@radiokrakow.pl. Kiedy? Najlepiej szybko, ale finalny termin nadsyłania muzyki upływa 20 maja 2019 r. Co wysłać? Przynajmniej dwie piosenki dobrej jakości, w formacie mp3, zdjęcie zespołu i kilka dobrych słów na swój temat.

Usłysz się w radiu!

Więcej na: www.radiokrakow.pl

 

Share This