Zarząd Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Poznaniu Radio Merkury S.A. złożył wniosek do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zgodę na zmianę nazwy stacji nawiązującej do tradycji przedwojennego „Radja Poznańskiego”.

Wniosek ma już poparcie członków Rady Nadzorczej Radia oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Proponowana nowa nazwa stacji Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu RADIO POZNAŃ S.A. nawiązuje także do spójności nazewnictwa publicznych rozgłośni regionalnych takich jak Radio Kraków, Radio Wrocław czy Radio Gdańsk.

Zmiana nazwy Radia poprzedzona została badaniami oraz opiniami specjalistów zajmujących się budowaniem strategii marki. Z analiz wynika, że obecna nazwa Radia stawia je obok rozgłośni komercyjnych i lokalnych. Nazwa RADIO POZNAŃ ma przywrócić stacji postrzeganie rozgłośni jako publicznej, misyjnej i regionalnej.

Zmiana nazwy na RADIO POZNAŃ wpisuje się także w tegoroczne obchody 90-lecia stacji, które rozpoczną się w kwietniu.

Nazwa “Radio Poznań” ma przywrócić poznańskiej rozgłośni Polskiego Radia postrzeganie jej jako stacji publicznej, misyjnej i regionalnej. Prezes Zarządu Radia Merkury Filip Rdesiński potwierdził, w rozmowie na naszej antenie, że złożył do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wniosek o zmianę nazwy  rozgłośni.

Pin It on Pinterest

Share This