Konkurs Artystycznych Form Radiowych Grand PiK, organizowany jest przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw S.A. od 2008 roku. Zrzesza najbardziej interesujących twórców sztuki radiowej, laureatów wielu znaczących nagród europejskich i ogólnopolskich. Idea konkursu inspiruje uczestników do wykorzystywania coraz bardziej nowatorskich i oryginalnych form ekspresji, aby jak najpełniej wyrazić indywidualny, autorski aspekt dzieła.

Towarzyszące Konkursowi warsztaty sztuki radiowej dają uczestnikom jedyną w swoim rodzaju okazję do wymiany doświadczeń i oceny artystycznych poszukiwań innych twórców. Wyjątkowo cennym elementem są dyskusje o wartościach i przesłaniach prezentowanych utworów, które prowadzą mistrzowie sztuki radiowej. Utwory konkursowe oceniane są przez profesjonalne jury, składające się z uznanych reportażystów, producentów, reżyserów i aktorów.

Każdego roku w Konkursie bierze udział kilkanaście utworów, które różni gatunek, ale łączy sztuka. Są słuchowiska, reportaże i formy, których nie definiuje żaden gatunek radiowych. Otwarta formuła Konkursu obejmuje również producentów: rozgłośnie Polskiego Radia, stacje komercyjne, producentów niezależnych, a także twórców międzynarodowych.

W tym roku Konkurs Artystycznych Form Radiowych oraz Warsztaty Sztuki Radiowej Grand PiK 2017 odbędą się w Zespole Pałacowo-Parkowym w Ostromecku 24-27 kwietnia.

Po więcej informacji zapraszamy na www.grandpik.pl

Pin It on Pinterest

Share This