• Data:
 • Adres: Zamkowa 3, 35-032, Rzeszów

W programie Dnia Otwartego m.in.:

 • zwiedzanie Polskiego Radia Rzeszów
 • spotkania z dziennikarzami i prezenterami
 • możliwość wystąpienia na antenie

Na scenie

 • konkursy i atrakcje dla dzieci z redakcją audycji Zamkolandia
 • koncert Zespołu Klang – szanty dla dzieci
 • koncert artystów Centrum Sztuki Wokalnej
 • występ gwiazdy: Lanberry

Wieczorem:

Premiera słuchowiska Marcina Trońskiego pt. Przypadek burmistrza Jaśkiewicza

To historia ukazująca Rzeszów na przestrzeni wieków, łącząca ze sobą znane postacie żyjące w XIX wieku z współczesnym Rzeszowem. Słuchowisko wyprodukowane przez naszą rozgłośnię z okazji obchodów 226 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Partnerem jest Urząd Miasta Rzeszowa

Informacje szczegółowe (scena na dziedzińcu):

Święto Paniagi to wyjątkowa okazja aby zaprosić… do Zamkolandii.
Zamiast w tajemniczej komnacie przy ulicy Zamkowej spotkamy się na “pałacowym” dziedzińcu. Odkryjemy trochę sekretów dziecięcego świata w radiu, przedstawimy niektórych gospodarzy, w tym dzieciaki z Akademii Aktorskiej Artysta, bez których nie udałoby się tej audycji prowadzić w każdy niedzielny poranek. Nie zabraknie zagadek rodem z ekolandii, a co za tym idzie nagród.

Zapraszają Maria Kornaga i Ewa Koch

Koncerty:

Zespół KLANG – z programem “Szanty dla dzieci”

Członkowie zespołu: Przemysław Burek, Paweł Delikat, Sławomir Gołąb, Grzegorz Mazur, Łukasz Skowroński, Mirosław Szpyrka

Koncert w wykonaniu Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujących pod kierunkiem Anny Czenczek – laureatów festiwali w kraju i zagranicą oraz programów telewizyjnych

Soliści:

 1. Marika Kisielewicz
 2. Natalia Kubiś
 3. Oliwia Skóra
 4. Ania Dąbrowska
 5. Aleksandra Kędra
 6. Jacek Piech
 7. Dominik Tudryn
 8. Jakub Kołcz
 9. Adam Szczypień
 10. Żaneta Chełminiak
 11. Alicja Rega

Gwiazda LANBERRY

godz. 16:00

Zjawiskowa, utalentowana i zdeterminowana – tak najkrócej opisać można Małgorzatę Uściłowską, znaną pod pseudonimem Lanberry. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka niebanalnego głosu, która odważnie eksperymentuje z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. W kwietniu zeszłego roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu Lanberry.

Profesjonalną karierę muzyczna buduje od 2010 rok. Na swoim koncie ma m.in udział w płycie Warsoul Experience z projektem NOD, na której oprócz niej można było usłyszeć m.in. Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM’a.

Ona wie jak użyć swojego głosu i jak bawić się jego barwą. Ostre minimalistyczne dźwięki elektro w połączeniu z brzmieniem lat 80-tych i 90-tych tworzą spójne kompozycje, które z pewnością zrobią niemałe zamieszanie na rodzimej scenie muzycznej. Inspiracje Lanberry poszukuje różnych gatunkach i nurtach muzycznych, wśród artystów z których czerpie najwięcej znajdują się takie postacie sceny muzycznej jak: Robyn, Sia, Tove Lo, Lorde, Chromeo, czy Beyonce.

Do szerszego grona publiczności, trafiła za sprawą singli “Podpalimy świat” oraz utworu “Piątek”, który wspiął się na 7 miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Teledysk do tego utworu odnotował prawie 7 mln wyświetleń! Łącza liczba wyświetleń jej teledysków w serwisie YouTube to prawie 12 milionów!

 

źródło:

http://www.radio.rzeszow.pl/#ajx/wszystkie-artykuly/pozostale/wydarzenia/2159/zapraszamy-do-naszego-radia

Pin It on Pinterest

Share This