Wystartowaliśmy o godzinie 14:00, a już po kwadransie na scenie pojawił się zespół Arka Noego. Przedszkolaki i uczniowie chętnie odwiedzali Strefę Zabaw dla Dzieci. Do dyspozycji były dmuchane zjeżdżalnie – „Minionki”, „Papużki” i „Dżungla” i basen z kulkami. Były konkursy i pokazy wielkich baniek mydlanych połączone z nauką ich tworzenia. Pogoda dopisywała, świeciło słońce, było ciepło. W czasie pikniku ze sceny przypomniano historię Radia, prowadzący opowiadali też, jak rozgłośnia funkcjonuje teraz – kto w niej pracuje i jakich audycji można posłuchać.

Zaprosiliśmy na pokaz iluzji w wykonaniu Michelle, finalistki programu „Mam Talent”. Towarzyszył jej bohater sztuczek – magiczny królik Pan Chrupek. Najmłodsi mogli wziąć też udział w wielu konkurencjach sportowych m.in.: przeciąganiu liny, bitwie na balony, wyścigach w wieloosobowych workach. Animatorki prowadziły zabawy taneczne. Były też gry z chustą Klanzy, zabawa w konstruktora, mecz unihokeja, tor przeszkód dla odważnych i kolorowe tunele.

W Strefie Bajkowej świetnie czuły się nie tylko dziewczynki. Można było tam m.in. pomalować twarz i doczepić do włosów kolorowe warkoczyki. Wokół Areny spacerowała Królowa Elsa w towarzystwie Myszki Minnie i szczudlarza. Każdy mógł sfotografować się z bajkowymi bohaterami w radiowej fotobudce. Dla łasuchów serwowaliśmy watę cukrową za darmo!

Podczas Jubileuszowego Pikniku Rodzinnego ogłoszono wyniki konkursu na imiona dla radiowych koziołków. Wygrała propozycja kilkunastoletniej dziewczynki, która zaproponowała, aby maskotki nazwać: Cyryl i Hipolit. Zwyciężczynię nagrodzono żółtym rowerem z logo Radia Poznań.

– Postanowiliśmy zorganizować Jubileuszowy Piknik Rodzinny, żeby hucznie uczcić 90-lecie radia w Wielkopolsce. Chcieliśmy spotkać się z Naszymi Słuchaczami, poznać ich, porozmawiać z nimi i dać w prezencie naprawdę dobrą zabawę. Bardzo się cieszę, że są tutaj tłumy. Ludzie skorzystali z naszego zaproszenia i miło spędzają czas. Dzisiaj występujemy już oficjalnie pod nową nazwą Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu Radio Poznań SA. 11 maja wpisano ją do Krajowego Rejestru Sądowego. Jest dla nas wyzwaniem i zobowiązaniem. Obiecuję, że zmieniając się, będziemy cały czas wsłuchiwać się w opinie Wielkopolan. Postaramy się zaproponować takie radio, w którym znajdą nie tylko dobrą muzykę, ale i sprawy, którymi się interesują – mówi Filip Rdesiński. prezes Radia Poznań.

Na scenie od strony Parku Kasprowicza oprócz Arki Noego wystąpili: Paweł Bączkowski z zespołem The Gold Country and Roll Band, Bartek Wrona, były członek grupy Just 5 i Sztywny Pal Azji, jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych lat 80-tych. Przerwy pomiędzy koncertami wypełniły konkursy z nagrodami, dziennikarze Radia Poznań pojawili się też w plenerowym studiu radiowym, z którego na oczach widzów nadawaliśmy relacje na żywo.

Było też coś “dla ciała”. Pod Areną stanęły zaproszone przez nas food trucki. Były to: Chimnay Cake Factory Poznań, Arizona Express, Made In Thailand, Pasta Mobile, Arvalava, My Joy, Miś Burger, Pig In Fog, Lody Dobosz i Frytki Belgijskie.

Na zakończenie Pikniku dla rodzin, około godz. 19:00, rozpoczął się koncert legend polskiej muzyki rockowej: zespołów Armia i TSA. Koncert TSA to nie tylko sięgnięcie do klasyki polskiego rocka, to także występ symboliczny i łącznik teraźniejszości z przeszłością – dziadek wokalisty TSA Marka Piekarczyka – Kazimierz Piekarczyk, był wśród założycieli Radja Poznańskiego.

Jubileuszowy Piknik Rodzinny to już historia. Świetnie bawiły się całe rodziny i grupy przyjaciół.

 

źródło:

http://radiopoznan.fm/informacje/90-lecie-radia-poznan/jubileuszowy-piknik-rodzinny-radia-poznan.html

Pin It on Pinterest

Share This