Już po raz ósmy Polskie Radio Koszalin zaprasza do udziału w akcji „Biegiem po zdrowie”.

W sobotę, 3 czerwca o godz. 12:00,  biegacze ruszą sprzed budynku Radia Koszalin w  kierunku Wodnej Doliny w Koszalinie i tam bawili się będą na Pikniku Rodzinnym.

 W tym roku akcji towarzyszy hasło „Naturalnie, biegam!”, a trasa biegu wiodła będzie ulicami: Piłsudskiego, Traugutta, 4 Marca i Sybiraków. Biegacze (co roku w biegu bierze udział ponad 3 tys. osób) mają do pokonania dystans około 3 km. Na mecie przy Wodnej Dolinie każdy uczestnik Biegu otrzyma – przygotowane przez Radio Koszalin – zdrowe śniadanie, a o godz. 12:00 rozpocznie się Rodzinny Piknik Integracyjny. Będą  smaczne lody, prezentacje artystyczne i sportowe,  zabawy integracyjne, porady kosmetyczne i dietetyczne, konkursy, karaoke, wywiady z uczestnikami oraz reporterskie debiuty. Nie zabraknie także atrakcji i animacji dla najmłodszych – dmuchanych zamków, placów zabaw, wodnych kul i ukrytych skarbów. Najliczniej reprezentowana szkoła otrzyma sprzęt sportowy.

Bieg organizowany przez Polskie Radio Koszalin nawiązuje w swojej konwencji do popularnych „Biegów Śniadaniowych” zainicjowanych przez Bogusława Mamińskiego-polskiego lekkoatletę, biegacza, wicemistrza świata i Europy. Idea Biegu nie zakłada rywalizacji o miejsca w poszczególnych kategoriach, tylko wspólny ruch na świeżym powietrzu. Zawodnicy uczestniczący w Biegu wygrywają przede wszystkim  dobre samopoczucie, sprawność i zdrowie.

Honorowy patronat nad tegorocznym Biegiem objął Wojewoda Zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski oraz Prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Pin It on Pinterest

Share This