Pinokio dla małych i dużych.

Pamiętacie Pinokia? Chyba każdy go zna i ma z nim dobre wspomnienia. Dlatego mamy coś specjalnego dla słuchaczy Radia Gdańsk – małych i dużych. Już 9 lipca odbędzie się spektakl w ramach Kulturalnego Weekendu z Radiem Gdańsk. Zapraszamy do Opery Bałtyckiej w Gdańsku! 

Historia drewnianego pajacyka, który bardzo chciał zostać człowiekiem, oparta jest na słynnej powieści Carla Collodiego, wielokrotnie ekranizowanej i wystawianej na deskach teatrów na całych świecie. W Operze Bałtyckiej interpretację tej opowieści przedstawi Giorgio Madia, wybitny reżyser i choreograf, były solista Baletu XX Wieku Maurice Bejarta i tancerz San Francisco BalIet.

WYKREOWAĆ MAGIĘ
– Sztuką w moim zawodzie jest wykreowanie magii, więc mam nadzieję, że ona tu się znajdzie. Bardzo staram się, żeby była to bajka, ale z humorem, żeby była to komedia. Często Pinokio jest przedstawiany melancholijnie i bez humoru, ale ja uważam, że to naprawdę śmieszna postać – mówił Giorgio Madia.
Choreograf wybrał utwory mediolańskiego kompozytora Nino Roty, który przygotował muzykę do filmu “Ojciec Chrzestny”. – W jego muzyce jest poetycka magia, ale bez patetyzmu. Jest w niej pewna lekkość i łatwość. Nie ma melancholii. Jedynie na końcu spektaklu pozwalam sobie na pewien liryczny akcent, ale całość będzie bardzo lekka – podkreśla reżyser.

SPEKTAKL DLA KAŻDEGO
Dyrektor Warcisław Kunc mówił w rozmowie z naszą reporterką, że na “Pinokia” na pewno mogą wybrać się dzieci w wieku powyżej 9 lat. – Każdy zrozumie ten spektakl. Ponadto to nie tylko taniec, ale także fantastyczna scenografia – dodaje dyrektor.

Zaproszenia na spektakl w ramach Kulturalnego Weekendu z Radiem Gdańsk można zdobyć od 26 czerwca do 7 lipca. Jak? Wystarczy słuchać Radia Gdańsk. Prezenterzy będą rozdawać wejściówki przez cały dzień. Warto próbować, bo szansa na ich zdobycie jest naprawdę spora!

Pin It on Pinterest

Share This