24 listopada 2017 r., godz. 19:00 – Sztywny Pal Azji zagra w Muzycznym Studiu Radia Lublin.

Sztywny Pal Azji – polski zespół alternatywno-rockowy.

Założony w 1986 w Chrzanowie przez Jarosława Kisińskiego ( gitarzystę i kompozytora flagowych przebojów) i Leszka Nowaka – wokalistę.

Pierwszy sukces zespół odniósł na Festiwalu w Jarocinie w tym samym roku, zyskując rzeszę odbiorców brzmieniami łączącymi punk rock, reggae i pop. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z..” „Wieża radości, wieża samotności”, „To jest nasza kultura”, „Póki młodość w nas” szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego.

Zespół pojawił się na kolejnych odsłonach Festiwalu w Jarocinie 1987,1988 i 1989  roku. Sztywny Pal Azji powrócił zimą 2008, wydając płytę z nowym wokalistą Bartoszem Szymczakiem, laureatem 3 miejsca IV edycji programu Idol. W 2014 roku największy przebój zespołu – „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później na antenie polskiego radia Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową „Pierwszy skład gra pierwszą płytę Europa i Azja”. Do składy powrócił pierwszy wokalista – Leszek Nowak, a także basista – Paweł Nazimka.

więcej na: radio.lublin.pl

 

 

Share This