Audytorium17 zaprasza na niepowtarzalne wydarzenie muzyczne: Radio Szczecin dla Niepodległej!

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości Polskie Radio Szczecin przyłączy się do oficjalnych obchodów tego narodowego święta. Z tej okazji w dniu  5 lutego 2018 roku odbędzie się niepowtarzalny koncert.

W Studiu Koncertowym S-1 Polskiego Radia Szczecin zaplanowany został dwuczęściowy koncert jazzowy pod nazwą Radio Szczecin dla Niepodległej. Pierwsza część koncertu to aranżacje jazzowe najwybitniejszych dzieł polskich twórców, między innymi Ignacego Jana Paderewskiego, Fryderyka Chopina i Krzysztofa Komedy. Wykonawcami tej części będą uznani muzycy – Dorota Miśkiewicz, Sylwester Ostrowski Quintet, a także gościnnie, na specjalne zaproszenie Polskiego Radia Szczecin, Darius Brubeck. Syn uznanego na całym świecie kompozytora i pianisty jazzowego Dave’a Brubecka. Udział Dariusa Brubeck’a w tym koncercie ma charakter symboliczny. W tym roku przypada 60-ta rocznica historycznego koncertu Dave’a Brubeck’a w Szczecinie. Zimą 1958 roku, będący u szczytu sławy zespół Dave’a został wysłany przez amerykański Departament Stanu na tournee dobrej woli do Europy. Uznany wtedy za najlepszego pianistę świata Dave Brubeck rozpoczął trasę koncertową właśnie w Szczecinie, a w tym historycznym koncercie zagrał również jego syn, Darius w wieku 11 lat.

W drugiej części koncertu wraz z zespołem Jazz at Lincoln Orchestra zagra najwybitniejszy muzyk jazzowy swojego pokolenia, jeden z najlepszych na świecie klasycznych trębaczy, genialny kompozytor Wynton Marsalis. Artysta wraz z JLCO wykona swój program artystyczny „Swing is the thing”. To jednak nie wszystko. W związku z tematem przewodnim – rocznicą obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości Wynton Marsalis razem z Sylwestrem Ostrowskim oraz Dariusem Brubeckiem wykonają jeden z najbardziej znanych utworów z repertuaru Dave’a Brubeck’a „Take Five”.

Zapraszamy na transmisję, już 5 lutego o 19:00.

Wydarzenie odbędzie się w Studiu Koncertowym z widownią nie większą niż 100 miejsc. Wyjątkowy charakter wydarzeniu nadaje również fakt, iż koncert będzie transmitowany na żywo na antenie Polskiego Radia Szczecin oraz w jakości HD w Internecie dostępny będzie na całym świecie. Będzie to jedyna transmisja koncertu Wyntona Marsalisa w jego tegorocznej trasie koncertowej.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 

więcej na: radioszczecin.pl

Pin It on Pinterest

Share This