Renata Przemyk, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin, 1 czerwca, godz. 19:00.

Bilety są nagrodą w organizowanych przez Radio Lublin konkursach na antenie i facebooku.

Renata Przemyk karierę muzyczną rozpoczęła w 1988, na XXIV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, ale dopiero rok później zdobyła tam Grand Prix i nagrodę dziennikarzy. W 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia i Sopotu. Występ na jarocińskim festiwalu, na który została zaproszona przez Armię, ze względu na jego kontrkulturową specyfikę odmienną znacznie od wcześniejszych występów w środowisku piosenki studenckiej czy poezji śpiewanej, Przemyk uważa za przełomowy dla swojej kariery.

Artystka nagrała dziesięć płyt. W 2003 wydała album z największymi przebojami (m.in. Babę zesłał Bóg, Protest Dance, Ostatni z zielonych, Zero, Bo jeśli tak ma być), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Większość jej płyt uzyskało status złotych za sprzedaż ponad 50 000 każdego tytułu, wielokrotnie były nominowane i nagradzane, przeważnie za indywidualność artystyczną. Pomimo niezbyt komercyjnego zacięcia artystki, zyskały pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu fonograficznego (Fryderyk).

Współpracowała z wieloma artystami m.in.: Fiolka, Habakuk, Pidżama Porno, Strachy Na Lachy i Katarzyną Nosowską – przebojowa Kochana. Zawsze jednak pozostaje producentem własnych przedsięwzięć i decyduje o ich charakterze.

Renata Przemyk koncertowała w Radiu Lublin 1 września ubiegłego roku, a w grudniu ukazała się płyta z zapisem tego koncertu.

więcej na: radio.lublin.pl

Pin It on Pinterest

Share This