Pod koniec lipca zaplanowano czwartą edycję festiwalu „Wschód piękna”. Jego ideą jest łączenie i prezentowanie muzyki powstałej na styku słowiańskiej tradycji, dalekiego wschodu, mroźnej północy oraz gorącego południa. Tradycyjnie Festiwal odbywa się na Warmii, w przepięknym miejscu Przystań Hotel&SPA w Olsztynie oraz w magicznym Skansenie w Olsztynku. Radio Olsztyn objęło wydarzenie patronatem medialnym.

“Drogi Słuchaczu, ten niezwykle kameralny festiwal, stworzyliśmy z myślą o Tobie. Chcemy dzielić się z Tobą muzyczną przygodą, podróżą po świecie w poszukiwaniu artystów do World Orchestry. Wschód Piękna prezentuje wyjątkowych solistów ze świata. Bez granic, barier, stereotypów, targetu, excela i kalkulacji. Nasz festiwal żyje prawdziwą historią, pisaną przez WO. Pragniemy byś odbierał muzykę całym sercem jak podróż w nieznane, pełną wrażeń i pozytywnej energii. Dlatego w swoich artystycznych wyborach kierujemy się talentem, kunsztem, nietuzinkowością Artystów, których prawdopodobnie, nie miałbyś okazji posłuchać, gdyby nie nasz festiwal. Liczymy, że wrócisz za rok, bo świat ma jeszcze bardzo dużo do zaoferowania.” – mówi Grzech Piotrowski, organizator festiwalu.

Wschód Piękna Festival vol. 4 program festiwalu:

27.07, godz. 20:00, Przystań Hotel & Spa

Maria Pomianowska – Voice Of Suka
Grzech Piotrowski feat: Fatu Djaquite (Guinea), Jenifer Solidade (Cabo Verde), Gregory Privat (France), Makeda Purple (Germany) oraz KAYAH!
Nick Sinckler Band (USA /Pol)

28.07, godz. 20:00, Przystań Hotel & Spa

– Fagner Wesley & Romulo Durante & Matheus Jardim (Brasil)
LRK Trio & Alchemik Orchestra (Moscow/Poland)
Gwen & Tiana (Madagascar, Gabon,Cameroon, Cabo Verde)

29.07, godz. 17:00, skansen w Olsztynku

Krzysztof Lenczowski – koncert premierowej płyty „Rzeczy Osobiste”
Adela Konop
Marta Matuszna Wejchenig

więcej na: radio.olsztyn.pl

Pin It on Pinterest

Share This