NO TOCA CO, 29 lipiec, godz. 20:05, Studio Koncertowe im. Janusza Hajduna Radia Gdańsk

NO TOCA CO to brudny yass w czystej postaci. To charczący motorower z kołami z bębnów, silnikiem z basu i złotą rurą wydechową. To skandynawskie pejzaże na poplamionych arrasach w opuszczonym magazynie. To niedomknięte okno, orkan i pranie na balkonie, a miałeś zdjąć, głuptasie. To jak dojrzeć do obchodzenia Dnia Dziecka.

Opisać ich muzykę, to jak wybudować las – niby można, ale efekt nijak się będzie miał do lasu. Mimo to spróbujmy: najlepsze tradycje trójmiejskiej sceny przejechane grubym papierem ściernym, pętle basowe i transowa motoryka perkusji, saksofon przywołujący z jednej strony pomorski yass, z drugiej skandynawski jazz. To abstrakcyjne plamy i hipnotyzujący puls.

Zespół został powołany do życia 30 marca 2015 r. przez trójkę muzyków związanych z trójmiejską niezależną sceną muzyczną. Pierwszym znaczącym sukcesem grupy było zwycięstwo w konkursie Musical Youth (Młoda Metropolia) 6 listopada 2016 r., otwierające drogę do występu na festiwalu Metropolia Jest Okey. W kolejnych miesiącach no toca co stworzyło dwa teledyski (Ciałko 16 grudnia 2016 r. i Lampo 4 czerwca 2017 r.), zaś utwór „Ciałko” wykorzystany został jako ścieżka dźwiękowa oficjalnego klipu promującego 14. Fląder Festiwal (reżyseria: Yach Paszkiewicz). Dalsze prace grupy zaowocowały powstaniem nowego materiału, z którym publiczność miała okazję zapoznać się na koncertach. Spośród występów należy wymienić II Ostatnie Urodziny WL4 oraz koncert w klubie Sfinks700, którego zapis znalazł się na debiutanckim krążku zespołu, zatytułowanym „no to caco”.

Skład:
Juliusz Kapka (m.in. aiodine, Padam, Pure Phase Ensemble 7) – bas, loopy
Piotr Hamerski (m.in. Rejza, The Pin Dolls) – saksofon altowy
Bartłomiej Turski (m.in. Padam) – perkusja

Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Gdańsk oraz w internecie.

Organizatorzy: Radio Gdańsk i Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Partner medialny: Trójmiasto.pl

Więcej na: radio.gdańsk.pl oraz na stronie wydarzenia: facebook.com 

Pin It on Pinterest

Share This