Zaskakująca proza Olgi Tokarczuk. W radiowej bibliotece Radia Kraków, w tym tygodniu, zaprezentowane zostanie jedno z opowiadań Olgi Tokarczuk z najnowszego tomu Opowiadania bizarne (WL).

To zbiór dziesięciu niewielkich próz, rozciągających się w czasie i w miejscu – od dalekiej Azji czy Wołynia w czasie potopu szwedzkiego, po współczesną Szwajcarię i prywatne, niewielkie mieszkanie gdzieś w Polsce. Temat zawsze ten sam – dziwne, często niewytłumaczalne zdarzenia, przypadek, który decyduje o życiu, zagadkowa inność. Pochodzące z języka francuskiego słowo „bizarre” znaczy: dziwny, zmienny, ale też śmieszny i niezwykły. Takie są właśnie opowiadania Olgi Tokarczuk, a jest w nich jeszcze dodatek grozy, horroru i groteski.

Do radiowej biblioteki Radio Kraków wybrało opowiadanie pt. „Przetwory”, groteskową historię dorosłego syna na zawsze żegnającego matkę. Duża dawka czarnego humoru w lapidarnym tekście.

„Opowiadania bizarne” zostały wydane przez Wydawnictwo Literackie i Audiotekę również w formie audiobooka, i to z niego pochodzi nagranie w wykonaniu Mariusza Bonaszewskiego.

Zapraszamy do słuchania na antenie Radia Kraków, od 30 lipca do 3 sierpnia, o godz. 11:45 i 22:50.

Więcej na: radio.kraków.pl

Pin It on Pinterest

Share This