Dobiega końca 28 edycja Radia Biwak – letniej audycji Polskiego Radia Rzeszów.

Za nami 60 programów, połowa realizowana z biwakowej altanki przy ul. Zamkowej 1, połowa z „terenu”, z miejsc w których nas nigdy wcześniej nie było, a także z tych, do których bardzo lubimy wracać. Radio Rzeszów przemierzyło województwo podkarpackie wzdłuż i wszerz, pojawili się m.in. w Zarzeczu, Pilźnie, Wysocku, Bolestraszycach, Gorajcu, Dołżycy, Polańczyku, Majdanie i Przysłupiu koło Cisnej, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, Mielcu, Radymnie, Myczkowcach, Zagórzu i w Krośnie.

Spotkaliśmy wyjątkowych ludzi: pasjonatów, miłośników swoich małych ojczyzn, ludzi kochających muzykę, tradycję, historię, dobrą kuchnię. Poznaliśmy nowe smaki zarówno orientalne, jak i te lokalne, ocalone od zapomnienia m.in. przez Koła Gospodyń Wiejskich z całego regionu. Dbaliśmy też o zdrowie zarówno przygotowując pełnowartościowe posiłki z Przystankiem Zdrowia jak i poznając ciekawe dyscypliny sportowe w strefie fit. Przeczytaliśmy wiele książek, to dzięki Letniej Czytelni oraz półce bokcrossingowej. Na plenerowej scenie w altance prezentowały się podkarpackie zespoły muzyczne, słuchaliśmy również śpiewu… ptaków.

Radosne tegoroczne biwakowanie przerwała śmierć przyjaciela, wieloletniego kierownika Radia Biwak, Rafała Potockiego. To wstrząs dla nas i wielki smutek. Dziękujemy, że dzielili go Państwo z nami.

Radio Rzeszów zaprasza na Wielki Finał Radia Biwak 2018 w Sanoku, 31 sierpnia – 2 września. W piątek i sobotę z Rynku Radio Rzeszów będzie prowadzić letnią audycję, a później zaprasza na Błonie, tam zaplanowano cykl koncertów.

Piątek, 31 sierpnia

godz. 18:00 – Fabryka

godz. 19:30 – Tulia

godz. 21:00 – Natalia Kukulska 

After – Dj Sabat Electro

Sobota, 1 września

godz. 13:00 Turniej Dzielnic – prowadzi Irek Bieleninik

godz. 18:00 – Mus

godz. 19:40 – Ciryam

godz. 21:00 – Sylwia Grzeszczak

After – Dj Sabat Electro

Niedziela, 2 września

EKSPLOZJA KOLORÓW (wyrzuty o godz. 16:00, 17:00, 18:00, o godz. 19:00 – specjalny – biało-czerwony)

godz. 15:00 – Dj Nano

godz. 18:00 – Dj ChedeRac

godz. 21:00 – Kaen

 

Więcej na: radio.rzeszów.pl

Pin It on Pinterest

Share This