Koncert „FIESTA LATINA”, Studio im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków, 24 lutego, godz. 20:00

24 lutego o godz. 20:00 w Studiu im. Romany Bobrowskiej odbędzie się kolejny koncert cyklu „Twarze jazzu” organizowanego w Radiu Kraków przez Cracovia Music Agency. W projekcie „FIESTA LATINA” piosenki m.in. Buena Vista Social Club i standardy muzyki latynoskiej, takie jak „Guantanamera” i „La vida es un caranaval”, zaśpiewa Magdalena Lechowska.

Magdalena Lechowska to Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie, ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie i kulturę. To jedyna polska wokalistka mająca w swoim repertuarze takie gatunki jak flamenco, tango argentyńskie, salsę, rancherę, bolera, cumbię i muzykę andyjską.

Wyjątkowy klimat jej koncertów tworzy wyśmienita gra na gitarze Karola Macha, energetyczna gra na bongosach Patryka Zakrzewskiego, liryczne brzmienie trąbki Dominika Borka i mistrzowska gra na pianie Bartka Leśniaka. Niekwestionowanym atutem zespołu jest sama wokalistka, która zarówno swoim śpiewem jak i ekspresją tworzy niepowtarzalny latynoski klimat.

Muzyka zespołu oddaje wiernie tzw. „sabor latino”, ducha i klimat magicznej Kuby, Meksyku czy Kolumbii. Przenosi słuchacza do ubogich zaułków Hawany, gdzie powstały standardy znane obecnie całemu światu. Zespół wykonuje znane wszystkim piosenki Buena Vista Social Club: „Chan Chan”, „Cuarto de Tula”, „Veinte años” i światowej sławy przeboje takie jak „Guantanamera” i „La vida es un caranaval”.

Twarze jazzu/ Magdalena Lechowska z zespołem w projekcie „FIESTA LATINA”Niedziela, 24.02.2019, godz. 20.00, Studio im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.
Organizator koncertu: Cracovia Music Agency.
Wstęp wolny

Więcej na: www.radiokrakow.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This