Na antenie RDC transmisja koncertu „Retrofonia koncertowo”, wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna, prowadzi Michał Fogg, 28 lutego, godz. 18:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to zespół przenoszący słuchaczy do czasów, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego. Grupa powstała z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek. Kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar.

Zespół zadebiutował w maju 2015 roku na festiwalu „Nowa Tradycja”. Rok później ukazał się debiutancki album zespołu „Umówmy się na dziś”. W październiku 2017 roku Orkiestra wydała drugą płytę „Tańcz mój złoty”, poświęconą muzyce tanecznej. W grudniu tego samego roku ukazał się „Śpiewnik kolędowy”, w którym obok powszechnie znanych kolęd znajdują się te, które dziś można znaleźć jedynie w starych kantyczkach czy płytach winylowych. W listopadzie 2018 roku wydana została płyta „Płyń Wisełko” opowiadającą o codzienności ułanów, ich ideałach i dramatach, poświęceniu i tęsknocie, a także radości i poczuciu humoru.

Skład zespołu:

Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
Lena Nowak – klarnet, śpiew
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka
Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak – wibrafon
Łukasz Owczynnikow – kontrabas
Krzysztof Baranowski – mandolina, gitara

Słuchaj Radia dla Ciebie na 101 FM albo na: www.rdc.pl/rdcplayer.

Więcej informacji znajdziesz na: www.rdc.pl

Pin It on Pinterest

Share This