Plebiscyt na sportowca miesiąca Radia dla Ciebie, głosowanie na stronie RDC, do 12 maja

Kolejna odsłona plebiscytu na sportowca miesiąca Radia dla Ciebie. W kwietniu w trójce nominowanych znaleźli się tenisistka Iga Świątek, siatkarz ONICO Warszawa Piotr Łukasik oraz trener piłkarzy Legii Warszawa Aleksandar Vuković. Głosowanie trwa do niedzieli 12 maja. Dzień później ogłoszenie wyniku.

1. Aleksandar Vuković w najważniejszej części sezonu odmienił warszawską Legię. Piłkarze pod wodzą Serba mają realną szansę na obronę tytułu mistrzów Polski. Na trzy kolejki przed zakończeniem zmagań są liderami tabeli. Wiele wskazuje na to, że Vuković pozostanie na stanowisku trenera pierwszego zespołu również w kolejnym sezonie.

fot. RDC

2. Vuković o tytuł sportowca kwietnia RDC powalczy z siatkarzem Piotrem Łukasikiem – jednym z liderów ONICO Warszawa. Dla stołecznych bieżący sezon był wyjątkowy z uwagi na historyczny sukces – zdobycie srebrnego medalu mistrzostw Polski. Formę przyjmującego zauważył trener reprezentacji. Łukasik znalazł się na liście powołanych przez Vitala Heynena na zgrupowanie kadry narodowej.

Piotr Łukasik (w środku)/fot. RDC

3. Świetny rok ma też Iga Świątek. Laureatka pierwszej odsłony plebiscytu RDC znów znalazła się wśród nominowanych. 17-letnia tenisistka z Warszawy po raz pierwszy dotarła do finału seniorskiego turnieju rangi WTA i awansowała do pierwszej setki światowego rankingu.

fot. RDC

Głosowanie na: www.rdc.pl

Pin It on Pinterest

Share This