Krystyna Stańko Trio, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin, 29 września, godz. 18:00

 

 

Zaproszenia do zdobycia w konkursach na antenie Radia Lublin lub na facebookowej stronie wydarzenia poprzez rejestrację: facebook.com.

Krystyna Stańko – jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce, laureatka wielu nagród, w tym medalu Gloria Artis 2014, autorka tekstów, kompozytorka, obdarzona oryginalnym kontraltem. Jest absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, od kilkunastu  lat pracuje jako wykładowca śpiewu w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nagrała dziewięć albumów.

Stale poszerza swój repertuar i brzmienie, czego rezultatem jest nowa płyta  jej kwintetu zatytułowana „Aquarius – The Orchestral Session” z udziałem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva w aranżacjach  Krzysztofa Herdzina.  Album ukazał się 8 marca 2019 roku i został zaprezentowany w Filharmonii w Szczecinie. Aquarius zebrał świetne recenzje i jest jak dotąd największym przedsięwzięciem w karierze artystki. W lipcu tego roku materiał z płyty zabrzmiał na Ladies’ Jazz  Festiwal, gdzie publiczność nagrodziła Krystynę Stańko wraz z jej zespołem i Orkiestrą Progress pod dyrekcją Szymona Morusa owacjami na stojąco!

Wokalistka współpracuje  z czołówką polskich jazzmanów: Dominikiem Bukowskim, Piotrem Lemańczykiem, Irkiem Wojtczakiem, Cezarym Konradem, Marcinem Wądołowskim.

 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

4 października,  godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Tymański/Ciechowski (Nie tylko rock’n’roll)

8 października, godz. 18:00, Cafe Próba – Na własne uszy – spotkanie z Moniką Malec i  prezentacja reportażu Będę blisko

9 października,  godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Włodka i Łukasza Pawlików (Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin)

Więcej na: radio.lublin.pl

Pin It on Pinterest

Share This