Koncert Tymański/Ciechowski w Radiu Lublin, Studio im. Budki Suflera, 4 października, godz. 19:00

Koncert będzie transmitowany na stronie internetowej Radia Lublin.

Koncert pod hasłem Tymański/ Ciechowski to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.

Tymański/Ciechowski nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło miedzy nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub „Od Nowa”.

Kolejne imprezy w Radiu Lublin

8 października, godz. 18:00, Cafe Próba – Na własne uszy – spotkanie z Moniką Malec i  prezentacja reportażu Będę blisko

9 października,  godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Włodka i Łukasza Pawlików (Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin)

11 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Limit i Przyjaciele (Nie tylko rock’n’roll)

Więcej na: www.radio.lublin.pl

Pin It on Pinterest

Share This