W cyklu Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin tym razem koncert Włodek Pawlik & Łukasz Pawlik, 9 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

Włodek Pawlik & Łukasz Pawlik – muzyczny duet ojca z synem, fortepianu z wiolonczelą, dwóch różnych muzycznych osobowości. Wyjątkowa okazja wysłuchania twórczego dialogu między przedstawicielami dwóch pokoleń tej samej muzycznej rodziny. Projekt tym bardziej intrygujący, że Włodek i Łukasz Pawlik nieczęsto spotykają się na scenie. Każdy z nich podąża swoją odrębną muzyczną drogą.

Włodek Pawlik to w zasadzie człowiek-instytucja, który niemal wszystko czego się dotknie zamienia w złoto, osiągając rekordowe wyniki sprzedaży płyt jazzowych w Polsce. To jedyny laureat Grammy w historii muzyki jazzowej w naszym kraju, nagradzany także najważniejszymi nagrodami w kategorii muzyki filmowej. Autor ponad 30 albumów sygnowanych własnym nazwiskiem. Jeden z najbardziej zapracowanych muzyków w Polsce. Ostatni album z jazzowymi adaptacjami utworów Stanisława Moniuszki okazał się absolutnym bestsellerem, a Włodek Pawlik Trio objechało już niemal cały kraj z moniuszkowskim programem.

Łukasz Pawlik to muzyk młodego pokolenia. Klasycznie wykształcony wiolonczelista, laureat wielu konkursów na tym instrumencie, ale także pianista, jazzman i kompozytor. Próbkę swoich umiejętności instrumentalnych dał podczas niedawnego koncertu z muzyką ojca w Filharmonii Narodowej, gdzie występował jako solista zarówno na fortepianie, jak i na elektrycznej wiolonczeli, wzbudzając niemałą sensację. Ma w swoim dorobku kilka płyt z muzyką jazzową. Ostatnia, wydana w czerwcu autorska płyta Long-Distance Connections pokazuje całe spectrum jego możliwości kompozytorskich, aranżacyjnych instrumentalnych, ale także producenckich.

To właśnie sukces wspomnianego koncertu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej w kwietniu tego roku, skłonił muzyków to zintensyfikowania współpracy, tym razem w bardziej kameralnym wydaniu. Podczas koncertu usłyszeć będzie można kompozycje obu muzyków przedstawione w nowym formacie duetu oraz nieskrępowaną improwizację dokonującą się „tu i teraz”. 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

11 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Limit i Przyjaciele (Nie tylko rock’n’roll)

17 października, godz. 18.00, Studio im. Budki Suflera – Kryminalne czwartki w Lublinie – spotkanie z Robertem Małeckim

18 października, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – koncert Rezerwat akustycznie

Pin It on Pinterest

Share This