Koncert Rezerwatu – 18 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku, wkrótce po wybuchu stanu wojennego w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. oraz 90. – do dziś uważany za kultowy. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Już w rok od momentu powstania, utwory grupy nie przestawały schodzić z czołówek list przebojów, zaś Rezerwat rozpoczął regularne koncertowanie u boku największych wówczas zespołów oraz na deskach najważniejszych festiwali. Jeszcze w 1983 roku ukazał się pierwszy i po dziś dzień uważany za kultowy album grupy zatytułowany Rezerwat.

W 1985 roku Rezerwat po krótkiej przerwie wraca ze znanym do dziś hitem Zaopiekuj się mną. Rok później, w 1986, wydaje doskonale przyjętą płytę Serce, na której oprócz wspomnianego, znajduje się inny słynny przebój Rezerwatu – Parasolki. Zespół od tamtej pory intensywnie koncertuje i tworzy, nie zważając na kolejne fale muzycznych trendów oraz zmiany, jakie przyniosły rynkowi muzycznemu w Polsce lata 90. W hołdzie tysiącom fanów, którzy przez wszystkie kolejne lata byli z zespołem, ten decyduje się z okazji swojego 30-lecia wydać nową płytę. W roku 2016 nakładem Polskiego Radia ukazał się doskonale przyjęty krążek Dotykaj, trzecia oficjalna płyta zespołu oraz pierwsza wydana niemal 30 lat od ostatniej.

Obecny skład zespołu:

  • Andrzej Adamiak – wokal, bas
  • Adam Kasza-Dulęba – gitara akustyczna
  • Piotr Dudek – perkusja
  • Piotr Kolanowski – instrumenty klawiszowe

 

 Więcej na: radio.lublin.pl

Tak było rok temu:

 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin

23 października, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – koncert Grzegorza Turnaua (Muzyczne środy z Yamahą w Radiu Lublin)

25 października,  godz. 19.00,  Studio im. Budki Suflera – koncert Basi Wilk (Nie tylko rock’n’roll)

27 października,  godz. 18.00,  Studio im. Budki Suflera – koncert Artur Dutkiewicz Trio (Wieczorne natężenie jazzu w Radiu Lublin)

 

Pin It on Pinterest

Share This