Koncert Basi Stępniak-Wilk i 25-lecie jej pracy artystycznej, już 25 października, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

Zaproszenia na koncert do wygrania na antenie Radia Lublin lub poprzez rejestrację na stronie wydarzenia: facebook.com

Mija właśnie 25 lat od chwili, kiedy młoda śpiewająca autorka, Basia Stępniak, otrzymała główną nagrodę Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską, a chwilę później wygrała  Turniej Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie oraz inne przeglądy i festiwale. Sezon 1994/95 był dla Basi Stępniak-Wilk i jej piosenek przełomowy. Wtedy zadebiutowała też na scenie Lochu Camelot i Piwnicy pod Baranami. Potem były nowe piosenki, recitale, zachwyty publiczności, która polubiła Basi lirykę i humor, płyty, pierwsze miejsca na listach przebojów i kolejne wyróżnienia – Grand Prix im. J. Kofty Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, Nagroda Kapituły im. J. Kaczmarskiego za całokształt dokonań artystycznych, nagroda prestiżowego Konkursu im. A. Lindgren, organizowanego przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, za książkę Tulisia, wreszcie – płyty i tomiki wierszy. Ostatnie lata to też prowadzone przez Basię Stępniak-Wilk salony literacko-muzyczne i koncerty w Nowohuckim Centrum Kultury, a także autorska audycja Muzyczna bombonierka w Radiu Kraków.

W koncercie jubileuszowym Basia Stępniak-Wilk – 25-lecie pracy artystycznej  nie zabraknie znanych publiczności piosenek, zarówno tych lirycznych jak i z przymrużeniem oka, takich jak BombonierkaCóż mi z róż, ale i niespodzianek! Śpiewającej poetce towarzyszyć będzie zespół: Jasiek Kusek – fortepian, Paweł Solecki – fagot, melodica, EWI, Michał Braszak – kontrabas.

 Kolejne imprezy w Radiu Lublin:

27 października, godz. 18:00,  Studio im. Budki Suflera – koncert Artur Dutkiewicz Trio (Wieczorne natężenie jazzu w Radiu Lublin)

8 listopada, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Swiernalis (Nie tylko rock’n’roll)

12 listopada, godz. 18:00, Cafe Próba – spotkanie z Alicją Grembowicz (Na własne uszy)

Więcej na: radio.lublin.pl/

Pin It on Pinterest

Share This