Czym oddychają mieszkańcy podkrakowskich gmin? 4 listopada rusza druga edycja akcji Radia Kraków i PAS „Małopolska bez smogu” i potrwa do 13 grudnia.  

Kolejna edycja akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego „Małopolska bez smogu”, realizowana jest we współpracy z Województwem Małopolskim. W ciągu 6 tygodni przenośne pyłomierze Polskiego Alarmu Smogowego sprawdzą jakość powietrza w 8 gminach krakowskiego obwarzanka oraz w Tyńcu. Aktualizowane na bieżąco wyniki pomiarów będą dostępne on-line na stronie radiokrakow.pl.  Pomiarom towarzyszyć będzie akcja informacyjno-edukacyjna prowadzona na antenie Radia Kraków i na stronie radiokrakow.pl.

W ramach akcji, już od 4 listopada, przenośne pyłomierze badać będą jakość powietrza w Liszkach, Świątnikach Górnych i Niepołomicach (pomiary do 15.11), a od 18 listopada w Zielonkach, Wieliczce i Brzeziu w gminie Zabierzów (pomiary do 29.11), natomiast na finiszu akcji (od 2.12 do 13.12) w Wielkiej Wsi, Michałowicach i Tyńcu.

Pomiary wykonywane będą w sposób ciągły pyłomierzami fotometrycznymi firmy TSI z certyfikatem USA należącymi do Polskiego Alarmu Smogowego.

Akcję „Małopolska bez smogu” podsumuje otwarta debata, która odbędzie się 16 grudnia w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Harmonogram akcji „Małopolska bez smogu”:
– 4.11 do 15.11: pomiary jakości powietrza w Liszkach, Świątnikach Górnych, Niepołomicach,
– 18.11 do 29.11: pomiary jakości powietrza w Zielonkach, Wieliczce, gminie Zabierzów (Brzezie),
– 2.12 do 13.12: pomiary jakości powietrza w Wielkiej Wsi, Michałowicach i Tyńcu,
– 16.12.2019 – debata podsumowująca akcję w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków.

Szczegóły na radiokrakow.pl

         
Partner główny:

Akcja prowadzona we współpracy z gminami: Liszki, Świątniki Górne, Niepołomice, Zielonki, Wieliczka, Zabierzów, Wielka Wieś, Michałowice oraz Gminą Miejska Kraków.

Pin It on Pinterest

Share This