Francuska. Chanson française – koncert Justyny Bacz, 29 marca, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera w Radiu Lublin

Zaproszenia do zdobycia w konkursach na antenie Radia Lublin lub poprzez rejestrację na stronie wydarzenia: evenea.pl/event/justynabacz/

Na recital Justyny Bacz Francuska. Chanson française składają się piękne, zaliczane do klasyki piosenki francuskiej nieprzemijające utwory, które znalazły się na płycie artystki pod tym samym tytułem. Justyna Bacz w większości zaśpiewa je w oryginalnej wersji językowej, gdyż piosenka francuska to jej żywioł. Piosenki w interpretacji Justyny na tle wirtuozerskiego akompaniamentu w wykonaniu znakomitych muzyków, we współczesnych, subtelnych aranżacjach Mariusza Dubrawskiego tworzą niepowtarzalny klimat recitalu. Program wnosi świeże spojrzenie na znane utwory, nawiązując jednocześnie do muzycznych tradycji piosenki francuskiej. Podczas koncertu usłyszeć można m.in. słynne Sous le ciel de Paris, Et si tu n’existais pas, a także motywy z filmów: Kobieta i mężczyzna czy Parasolki z Cherbourga.
Wystąpią:
Justyna Bacz – śpiew, scenariusz koncertu
Mariusz Dubrawski – fortepian, aranżacje, kierownictwo muzyczne
Klaudiusz Baran – akordeon
Adam Cegielski – kontrabas

Justyna Bacz – piosenkarka, lingwistka, tłumaczka, autorka tekstów i muzyki. Artystka jest laureatką szeregu nagród na festiwalach piosenki. Nagrała do tej pory pięć albumów bardzo pochlebnie przyjętych przez krytyków i publiczność w tym Dalida – pieśń miłości. Justyna Bacz koncertuje w kraju i za granicą. W lutym 2018 r. została odznaczona francuskim Orderem Sztuki i Literatury.

 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:
5 grudnia, godz. 18:00, Galeria Fotografii Radia Lublin – wernisaż zdjęć Łukasza Resiaka
6 grudnia, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera – koncert Gabi Kulka (Nie tylko rock’n’roll)
8 grudnia, godz. listopada, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera – koncert kolęd w wykonaniu Anety Dąbskiej (Wieczorne natężenie jazzu)

Więcej na: radio.lublin.pl/

Pin It on Pinterest

Share This