Debata podsumowująca akcję „Małopolska bez smogu”. Zapraszamy 16 grudnia o godz. 13:00 do Studia im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Transmisja na antenie.

Przez 6 tygodni, od 4 listopada, w ramach wspólnej akcji Radia Kraków, PAS i Województwa Małopolskiego, przenośne pyłomierze badały jakość powietrza w gminach krakowskiego obwarzanka – w Liszkach, Świątnikach Górnych, Niepołomicach, Zielonkach, Wieliczce, Zabierzowie, Wielkiej Wsi
i Michałowicach oraz na obrzeżach Krakowa, w Tyńcu. Czas na podsumowanie. Jakim powietrzem oddychamy i jak rozwiązać problem smogu w naszym regionie?

W poniedziałek 16 grudnia o godz. 13:00 zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej na otwartą debatę, podczas której zaprezentujemy wyniki i wnioski płynące z pomiarów jakości powietrza realizowanych w ramach kolejnej edycji akcji „Małopolska bez smogu”.

W debacie udział wezmą:

Tomasz Urynowicz – Wicemarszałek Małopolski,

Paweł Ścigalski – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Jakości Powietrza,

Ryszard Listwan – Zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska,

Andrzej Guła – Polski Alarm Smogowy,

Elżbieta Burtan – Wójt Gminy Zabierzów, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Metropolia Krakowska

oraz władze gmin, w których prowadzone były pomiary jakości powietrza.

Debatę poprowadzi Jacek Bańka. Wstęp wolny, transmisja na antenie Radia Kraków, transmisja wideo na  stronie www.radiokrakow.pl.

Szczegóły na: radiokrakow.pl/

Organizatorzy akcji: 
         
   
Partner główny:
Akcja prowadzona we współpracy z gminami: Liszki, Świątniki Górne, Niepołomice, Zielonki, Wieliczka, Zabierzów, Wielka Wieś, Michałowice oraz Gminą Miejska Kraków.

Pin It on Pinterest

Share This