Rzeszów ma swoją edycję gry Monopoly. Mająca prawie 50m2 plansza z polami, na których są budynki związane ze stolicą Podkarpacia – m.in. siedziba rozgłośni Radia Rzeszów – została odsłonięta na skwerze Millenium Hall. Odbyła się tam oficjalna premiera planszówki. Mieszkańcy Rzeszowa zobaczyli swoje miasto na planszy najpopularniejszej gry planszowej na świecie. 

Wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński mówił, że gra ma m.in. przełożyć się na promocję miasta. Natomiast Bartłomiej Gniatkowski, menadżer projektu Monopoly edycja Rzeszów z firmy Winning Moves dodał, że miasto zostało wybrane ze względu na to, że ma wspaniałą historię, kulturę, wysoki poziom edukacji, ale też dobrze rozwijającą się strefę biznesową.

Samo miejsce oficjalnej premiery gry nie zostało też wybrane przypadkowo, Millenium Hall zajmuje jedno z pól w rzeszowskiej edycji Monopoly i co ważniejsze świętowało swoje ósme “urodziny”. Oprócz galerii i Polskiego Radia Rzeszów na planszy swoje pola mają też m.in. Zamek Lubomirskich, Ratusz, Skatepark, Ogrody Bernardyńskie, oraz siedziby firm takich jak BorgWarner, ZETO-Rzeszów, czy Marma.

Zasady rzeszowskiej edycji gry są takie same jak w klasycznej wersji Monopoly, gracze kupują pola, inwestują w ich rozwój stawiając na nich domki i hotele, po czym zbierają czynsz ze wszystkich posiadanych nieruchomości.

Więcej na: radio.rzeszow.pl

Pin It on Pinterest

Share This