Prezentacja reportażu „Kiedyś Ci o tym opowiem”, w cyklu Na własne uszy spotkanie z Magdaleną Świerczyńską-Dolot 11 lutego, godz. 18:00, kawiarnia Między słowami.

Magdalena Świerczyńska-Dolot – dziennikarka radiowa, od 2012 roku związana Polskim Radiem Gdańsk, gdzie przygotowuje m.in. audycje o historii Pomorza oraz reportaże. Wielokrotnie nagradzana. Jej reportaż Gdyby nie Gala został wyróżniony w konkursach im. Jacka Stwory oraz Grand PIK.

Kiedyś Ci o tym opowiem – Kiedy spodziewamy się dziecka, chcemy, aby było zdrowe i idealne. Wyobrażamy sobie siebie w roli rodziców, marzymy, oczekujemy. A co, jeśli te marzenia nagle przyćmi szara, okrutna rzeczywistość? Jeśli zaczyna dziać się coś, co każe nam z wielkim hukiem spaść na ziemię?
Bardzo łatwo nam oceniać innych, podejmować za nich decyzje, mówić, jak mają żyć. Zakazywać, nakazywać, ustalać sankcje prawne. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy to my jesteśmy postawieni w sytuacji, z której każde wyjście wydaje się być…złe. Bohaterka reportażu Magdy Świerczyńskiej-Dolot dowiaduje się, że może urodzić chore dziecko. Co ma robić? Co myśleć? Jak zaufać losowi? Reportaż Kiedyś Ci o tym opowiem mówi o czekaniu i przewrotności losu. To także uniwersalna opowieść o kondycji nas samych.
Reportaż powstał w ramach stypendium im. Jacka Stwory, przyznawanego przez Polskie Radio. Opiekunem artystycznym była Janina Jankowska – wybitna reportażystka radiowa, zaś realizatorem dźwięku Jarosław Zor

Pin It on Pinterest

Share This