Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zaprasza 23 lutego na spektakl muzyczny pt. Od Metra do Deszczowej Piosenki z Darkiem Kordkiem… w wykonaniu Dariusza Kordka.

Polski aktor teatralny, musicalowy i piosenkarz zaśpiewa piosenki ze swojego wieloletniego repertuaru estradowego. Dariusz Kordek zaśpiewał w dwóch musicalach: Metro najważniejszym dla polskiego teatru muzycznego ostatnich dziesięcioleci i Deszczowa Piosenka Klasyk klasyków. I na tych dwóch filarach opiera się program spektaklu. Opowie również o kuchni życia w trasie i powrotów do domu… o życiu na krawędzi.

Zaproszenia do zdobycia na antenie Radia Rzeszów.

Dariusz Kordek

Polski aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, piosenkarz. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Jeszcze podczas studiów otrzymał nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za podwójną rolę Kacpera i Leondera w spektaklu Czyste szaleństwo w reżyserii Jana Englerta. W 1989 roku zdobył jedną z trzech głównych nagród – Nagrodę Pagartu i stypendium pieniężne Ministerstwa Kultury i Sztuki za wykonanie piosenki “Och, ty w życiu” na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występował w teatrach warszawskich: Rampa na Targówku (1988-92), Studio Buffo (1993-95, 2009 – nadal), gdzie śpiewał w produkcjach Janusza Józefowicza, m.in. programie składanym Do grającej szafy grosik wrzuć i musicalu Metro (Filip – do dziś) oraz Romeo i Julia (Pan Capulet – do dziś) od 2009 roku, “Scena Prezentacje” (1997), Muzycznym “Roma” (1999-2002), Syrena (2001-2002), Na Woli (2004) i Komedia (2006) oraz Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (1995-96), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1995), Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1996) w roli faraona w biblijnym musicalu Tima Rice i Andrew Lloyda Webbera Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze (Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat), Rozrywki w Chorzowie (1999), Operze i Operetce w Szczecinie (1999) i Polskim w Bielsku-Białej (2000).

Szersza widownia zauważyła go w pierwszej polskiej operze mydlanej W labiryncie (1990-91) w roli Marka Siedleckiego, pracującego w laboratorium przystojniaka i podrywacza. Zasłynął także rolą kinową przyjaciela tytułowego bohatera granego przez Olafa Lubaszenko w dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego Kroll (1991). W 1998 wydał album zatytułowany “Tylko cień”. W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę “Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki”.

fot. remigiusznaruszewicz.pl
Więcej na: radio.rzeszow.pl/

 

Pin It on Pinterest

Share This