29 marca, o godzinie 19:00, w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się niezwykłe wydarzenie: znany aktor Jan Nowicki i towarzyszący mu muzycy przedstawią misterium Droga Krzyżowa – muzyczne obrazy i impresje.

Niestety w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa misterium odbędzie się bez udziału publiczności, spektakl będzie transmitowany jedynie na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

Misterium, oparte o teksty księdza Jana Twardowskiego i docenione przez samego Ojca Świętego Jana Pawła II, wprowadzi widzów w nastrój skupienia i uwagi przed zbliżającym się Wielkim Tygodniem.

Wystąpią: Jan Nowicki (recytacje), zespół muzyczny De Profundis, Cezary Chmiel (instr. klawiszowe, programowanie), Marek Stryszowski (saksofony, flet prosty, śpiew) oraz Tomasz Kudyk (trąbka).

Misterium jest autorskim projektem Marka Stryszowskiego. Siła widowiska opiera się na specjalnie skomponowanej przez Cezarego Chmiela (muzyczne obrazy) i Marka Stryszowskiego (muzyczne impresje) współcześnie brzmiącej muzyce, inspirowanej filozoficznymi tekstami księdza Twardowskiego, które deklamuje znakomity aktor Jan Nowicki. – U księdza Jana Bóg jest uśmiechnięty i dobrotliwy. Jest czuły, ma poczucie humoru. I to w kościele, w kontakcie z księdzem. Ks. Jan Twardowski pokazuje wdzięk i jasność wiary, a nie tylko jej ponury aspekt przemijania i ewentualnie wiecznego potępienia – powiedział w jednym z wywiadów Jan Nowicki.

Krytycy okrzyknęli je wielkim, niepowtarzalnym dziełem. Miejscem premierowego koncertu była podziemna kaplica św. Kingi w kopalni soli w Wieliczce.

Więcej na: radio.rzeszow.pl

 

Pin It on Pinterest

Share This