Radio Opole zagra więcej polskiej muzyki, żeby pomóc artystom, którzy nie mogą koncertować.

Radio Opole włącza się do akcji polskich rozgłośni regionalnych – 80% muzyki na antenie stacji to utwory polskich wokalistek, wokalistów i zespołów. Będzie można usłyszeć więcej młodych wykonawców, którzy dopiero budują swoją publiczność. Dla nich koncerty są najważniejszym źródłem dochodu i miejscem kontaktu z fanami.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju odwołano wszystkie tego rodzaju imprezy, życie kulturalne w zasadzie zamarło, więc Polskie Radio grupa Audytorium 17 chce pomóc – mówi Piotr Moc, prezes Radia Opole. – Akcja ma na celu promowanie polskiej muzyki, a to dlatego, że chcemy, żeby więcej tantiem z ZAiKS-u czy innych organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi trafiały właśnie do polskich artystów. Mimo kryzysu związanego z koronawirusem Opole jest stolicą polskiej piosenki i to jest podwójne zobowiązanie dla naszej rozgłośni.

Akcja powstała z inicjatywy prezesa Radia dla Ciebie Tadeusza Deszkiewicza. Chęć pomocy zadeklarowało m.in. Radio Zachód.

Przypomnijmy, decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego od czwartku (12.03) zawieszono funkcjonowania wszystkich instytucji kultury, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, kin oraz uczelni i szkół artystycznych.

Więcej na: radio.opole.pl/

Fot: (C) Radio Opole

Pin It on Pinterest

Share This