Codziennie o godz. 16:30 Radio dla Ciebie wyemituje fragmenty audiobooka „Stulecie Winnych”, przygotowanego na podstawie książki autorstwa Ałbeny Grabowskiej, wydanej przez Wydawnictwo Zwierciadło oraz upowszechnianej przez serwis Audioteka. Powieść czyta Paulina Raczyło. 

Książka „Stulecie Winnych” Ałbeny Grabowskiej to powieść, która pochłania bez reszty. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu…

Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym – dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem I wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstraszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin.

Zapraszamy do słuchania RDC w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych lub online na: rdcpl/rdcplayer.

Fot. Wyd. Zwierciadło
Więcej na: rdc.pl/ 

 

Pin It on Pinterest

Share This