W piątek (24.04) o godzinie 19:00 Polskie Radio Lublin zaprasza na retransmisję koncertu Małgorzaty Ostrowskiej na antenie oraz powtórkę streamingu na stronie i Facebooku Polskiego Radia Lublin.

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedną z ikon lat 80. i od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna. Posiada najbardziej charakterystyczny żeński głos w Polsce.

Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard jak i solowych: Szklana pogoda, Adriatyk, ocean gorący, Mister of America, Mam dość, Taniec pingwina na szkle, Gołębi puch, Rzeka we mnie, Słowa, Szpilki, Po niebieskim niebie czy w końcu legendarnej Meluzyny, na której wychowało się całe pokolenie Akademii pana Kleksa.

W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2014 podczas jubileuszowego, 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.

Fot.: RL

Więcej na: radio.lublin.pl

Tak było w 2019 roku 🙂 Gołębi puch w wykonaniu Małgorzaty Ostrowskiej w Radiu Lublin:

Pin It on Pinterest

Share This