Kultura

To wszystko znajdziesz na radiogdansk.pl. Oczywiście zachęcamy również do słuchania nas na żywo! To wszystko znajdziesz na radiogdansk.pl. Oczywiście zachęcamy również do słuchania nas na żywo! (fot. pixabay.com/Radio Gdańsk)

  • Piątek,

Kultura w epidemii. Radio Gdańsk zaprasza do przeglądania nowych i archiwalnych materiałów dostępnych na radiogdansk.pl. Na naszej stronie można znaleźć radiowe reportaże, które zdobyły uznanie w całym kraju, czytane przez najlepszych lektorów książki, wywiady z artystami oraz dziesiątki archiwalnych audycji dotyczących muzyki, kinematografii czy poezji. 

Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia, oderwania się od kolejnych fal stresujących wiadomości i zaspokojenia potrzeb związanych z kulturą. W dobie zamkniętych kin, teatrów, sal koncertowych Radio Gdańsk przygotowało coś szczególnego – radiowe reportaże. Dzięki nim można poznać niesamowite historie ludzi z krwi i kości, a te są niejednokrotnie o wiele bardziej przejmujące niż telewizyjne seriale.

Odwiedź Manufakturę reportażu Radia Gdańsk >>> TUTAJ.

Ze znajdujących się w archiwach słuchowisk, Radio Gdańsk poleca emitowaną pod koniec ubiegłego roku opowieść “Zabójcy z urzędu” opartą na historii księdza Jerzego Popiełuszki. Słuchowisko z udziałem aktorów Teatru Wybrzeże, Teatru Muzycznego oraz Teatru Miejskiego w Gdyni, którego autorem jest Zbigniew Branach, a reżyserem Henryk Rozen dostępne jest >>> TUTAJ.

Specjalne słuchowisko w Radiu Gdańsk. Stacje Drogi Krzyżowej w języku kaszubskim lektorzy nagrali u siebie w domach >>> TUTAJ.

Nagrodzone słuchowisko Iwony Borawskiej “Wątpliwości profesora Carscena” na podstawie tekstu Grzegorza Borosa >>> TUTAJ.

Książki są jak czary. Przenoszą do światów malowanych wyobraźnią, do czasów, które minęły, do miejsc, w których wydarzały się rzeczy wielkie. Pozwalają spojrzeć cudzymi oczami, zagłębić się w detale, których nie da się zawrzeć w produkcjach kinowych czy telewizyjnych.

Radiowe powieści w odcinkach mają wielu miłośników. I tę zaletę, że można ich słuchać także wtedy, gdy krzątamy się w domu lub prowadzimy samochód. Są dostępne na stronie internetowej, gotowe do odtwarzania wtedy, kiedy tego chcemy. Oto niektóre z dostępnych pozycji:

“Moja Solidarność. Fakty, zdrady i nadzieje” Andrzeja Michałowskiego >>> TUTAJ.
“Gorzka pomarańcza” Nadii Hamid >>>TUTAJ.
“Niedomówienia” Anny Sakowicz >>> TUTAJ.

Radio Gdańsk to nie tylko najnowsze wiadomości z regionu, to także autorskie audycje muzyczne i kulturalne. W studiu toczą się rozmowy dotyczące produkcji kinowych i teatralnych czy powstawania płyt. Usłyszeć można swoich ulubionych muzyków, autorów, organizatorów przedsięwzięć artystycznych. Niejednokrotnie wyjawiają tajemnice, których nie usłyszycie nigdzie indziej. Oto niektóre ze zarchiwizowanych audycji kulturalnych na radiogdansk.pl:

Podwieczorek mistrzów (audycja, do której zapraszani są ludzie sukcesu z różnych dziedzin) >>> TUTAJ.
Zakręceni wokół sztuki (rozmowy z ludźmi o szerokich pasjach i zamiłowaniu do sztuki) >>> TUTAJ.
Salon artystyczny (audycja poświęcona wydarzeniom kulturalnym na Pomorzu) >>> TUTAJ.
Tajemnice Pomorza (zagadkowe i zaskakujące miejsca z historią oraz tajemnice przeszłości naszego regionu) >>> TUTAJ.
Sobota cafe (rozmowy z artystami o sztuce i życiu) >>> TUTAJ.
Po pierwsze wiersze (audycja o poezji) >>> TUTAJ.
Co za Historia (audycja historyczna) >>> TUTAJ.

 

Więcej na: radiogdansk.pl

Pin It on Pinterest

Share This