Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda od poniedziałku 27 kwietnia czyta dzieciom w publicznym Radiu Dla Ciebie krótkie, mało znane wierszyki Marii Konopnickiej. To część artystycznego projektu stacji, zawieszonego wskutek pandemii koronawirusa.

W tym roku mija 110 lat od śmierci poetki i bajkopisarki Marii Konopnickiej. Z tej okazji, codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 19:05, Radio Dla Ciebie będzie emitować dobranocki dla dzieci – czytane przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę. – Maria Konopnicka to pisarka mojej młodości. Stąd niezwykle się ucieszyłem, gdy kompozytor Marek Sewen wystąpił z propozycją, abyśmy nagrali płytę, zatytułowaną „Dwie Pierwsze Damy – Marii Konopnickiej”. Miały to być piosenki i wiersze w wykonaniu Ireny Santor (pierwszej damy polskiej piosenki) i Pani Agaty Kornhauser-Dudy. Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nam te plany, ale dzięki życzliwości Pierwej Damy, możemy przedstawić słuchaczom przynajmniej część tego projektu: utwory z cyklu „Wierszyki na dobranoc. Dobranocka z Pierwszą Damą” – komentuje prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz.

Marek Sewen, który skomponował muzykę do wierszy Marii Konopnickiej, jest równocześnie pomysłodawcą całego cyklu.

Wiersze Marii Konopnickiej w interpretacji Agaty Kornhauser-Dudy można słuchać codziennie, od poniedziałku do piątku w Radiu Dla Ciebie o godz. 19:05.

Radia Dla Ciebie można słuchać w Warszawie na 101 FM oraz pasmach lokalnych, a także w serwisie internetowym stacji.

Więcej na: wirtualnemedia.pl/

Pin It on Pinterest

Share This