05 maja Radio Gdańsk wystartowało z cyklem debat na 30-lecie samorządu terytorialnego. W ciągu czterech tygodni odbędą się cztery panele, w których udział wezmą dziennikarze, samorządowcy i eksperci.

Debaty zaplanowano na wtorki po godz. 14:00. Poprowadzą je dziennikarze Radia Gdańsk, gospodarzem pierwszej, wyemitowanej 5 maja, był Jarosław Popek. Panel poprzedzony jest rozmową dziennikarzy ze słuchaczami, którzy podsuwają pytania i zagadnienia, wykorzystywane później przez panelistów. Po pierwszej debacie – poświęconej planowaniu przestrzennemu – kolejne mają dotyczyć samorządów i ich stanowi posiadania, edukacji i usługom publicznym a ostatnia – polityce w samorządach.

Postaramy się pokazać podczas tych debat różne oblicza funkcjonowania samorządu i porozmawiać o tym, co można zmienić. Zapraszamy wszystkich słuchaczy do odsłuchania dyskusji 12, 19 oraz 26 maja – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji. Audycje nadawane są w cyklu „Nie tylko Metropolia”. 12 maja poprowadzi ją Artur Kiełbasiński, 19 maja – Olga Zielińska, 26 maja – Piotr Kubiak.

Więcej na: wirtualnemedia.pl

Pin It on Pinterest

Share This