22 maja, godz. 19:00, w cyklu Nie tylko rock’n’roll, w Studio im. Budki Suflera odbędzie się koncert Enchanted Hunters. Koncert zamknięty dla publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut album, zjawiskową Peorię, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Zaraz potem Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu Małe Stłuczki. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Album zatytułowany Dwunasty dom ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single Plan Działania i Pretekst. Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Więcej na: radio.lublin.pl/

Pin It on Pinterest

Share This