Nie będzie festiwalu, ale będzie… Festiwalowe Radio Opole! Dla wszystkich spragnionych festiwalowych emocji Radio Opole startuje ze specjalnym kanałem dostępnym na FM i w Internecie. Można go słuchać od 1 czerwca za pomocą naszego radiowego playera na radio.opole.pl oraz na częstotliwości 96,5 FM w Opolu.

Program w ciągu dnia będzie oparty o pasma muzyczne, a w nich zagrane zostaną największe przeboje opolskiego festiwalu.

Festiwalowe noce
W nocy, od północy do 06:00, proponujemy pasmo “Festiwalowe noce”, a w nim wykonawcy z różnych nurtów muzycznych, przypomnienie historycznych występów z opolskiego amfiteatru ze szczególnym uwzględnieniem koncertów, które trwały do późnych godzin nocnych.

Opolskie przeboje KFPP
Od 06:00 do 12:00 paśmie “Opolskie przeboje KFPP” zabrzmią największe przeboje gwiazd polskiej estrady, utwory notowane na listach przebojów oraz te, które uzyskały nagrody i wyróżnienia podczas opolskich festiwali.

Festiwalowe wspomnienia
Od południa do 18:00 stacja zaprezentuje pasmo pt. “Festiwalowe wspomnienia”. Usłyszymy w nim wykonawców oraz utwory z różnych gatunków muzycznych ze szczególnym naciskiem na artystów znajdujących w nurcie tzw. “polskiej nostalgii”, czyli lata 60., 70.

Niezapomniane koncerty KFPP
Wieczory od 18:00 do północy to pasmo “Niezapomniane koncerty KFPP”, w tym o godzinie 20:00 prezentacja wybranego festiwalowego koncertu z archiwów Radia Opole. Będzie to pasmo muzyczne stanowiące prezentację najlepszych lub najnowszych materiałów muzycznych zarejestrowanych na opolskich festiwalach podczas tzw. “koncertów tematycznych”.

Codziennie wieczorem stacja przypomni najważniejsze koncerty z opolskiego amfiteatru – te najstarsze i te najnowsze. W pierwszym tygodniu Festiwalowego Radia Opole planujemy emisję następujących koncertów:

  • 1.06 – Koncert poświęcony Markowi Grechucie- 2006 / 43. KFPP
  • 2.06 – Koncert pn. “Niebo z moich stron” – Piosenki Seweryna Krajewskiego – 2007 / 44. KFPP
  • 3.06 – Recital Rynkowskiego i Koncert pn. “Dobre bo opolskie”cz.1 i 2 – 2008 / 45. KFPP
  • 4.06 – Koncert pn. “Super Duety” cz.1 i 2 – 2009 / 46. KFPP
  • 5.06 – Koncert pn. “Piosenka jest dobra na wszystko”- 2010 / 47. KFPP

Festiwalowe Radio Opole już od poniedziałku 01.06 od 06:00 – na 96,5 FM w Opolu, a także w playerze na stronie internetowej stacji – należy wybrać strumień “Festiwalowe Radio Opole”.

Więcej na: radio.opole.pl/

Pin It on Pinterest

Share This