Miał rozgrzewać pianistów w Konkursie Chopinowskim, trafił do Radia dla Ciebie. W studiu emisyjnym RDC stanął wyjątkowy fortepian firmy Yamaha. Będzie służył przy organizacji koncertów z cyklu „Kwarantanna w HiFi”, transmitowanych na naszej antenie i na rdc.pl. 

– To instrument z najwyższej półki – zapewnia dyrektor Yamahy w Polsce Marek Lamert. – To jet model CF6. Laikom to niewiele mówi, ale to jest instrument mistrzowskiej serii Yamahy, wykorzystywanej przez najlepszych pianistów na świecie. To jego wersja półkoncertowa, mniejsza. Ma 212 centymetrów. Przyleciał do Europy półtora miesiąca temu. Był przeznaczony do ćwiczeń dla uczestników Konkursu Chopinowskiego – dodaje.

Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku Konkurs się nie odbędzie. – Dlatego przygotowaliśmy dla słuchaczy wyjątkową serię koncertów – mówi prezes Radia dla Ciebie Tadeusz Deszkiewicz. – 11 czerwca na inaugurację zagra Adam Makowicz – najjaśniejsza gwiazda naszej jazzowej pianistyki. Później Karol Radziwonowicz, Piotr Paleczny, Janusz Olejniczak, Andrzej Jagodziński, Kuba Stankiewicz – wymienia.

– Jesienią będzie też coś, co mamy nadzieję choć trochę zrekompensuje brak Konkursu Chopinowskiego – zapowiada prezes RDC. – Wraz z naszym stałym współpracownikiem, a właściwie już jednym z członków naszej radiowej rodziny Januszem Olejniczakiem, zrobimy tu prezentację całej polskiej ekipy, która miała wystąpić w październiku – tłumaczy.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w HiFi” transmitowane będą na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Więcej na: rdc.pl

Źródło i Fot.: RDC

 

Pin It on Pinterest

Share This