5 czerwca, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera, LIMBOSKI w cyklu Nie tylko rock’n’roll. Koncert będzie zamknięty dla publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Limboski od lat pozostaje aktywny na polskiej scenie alternatywnej. O sobie mówi, że w młodości planował zostać pisarzem, a książki inspirowały go bardziej od piosenek. Jednak po przygodzie z teatrologią podjął studia jazzowe i ostatecznie postanowił wyrażać się poprzez medium dźwiękowe. Tym niemniej błyskotliwa warstwa literacka pozostała wielkim atutem jego twórczości – zarówno w polskojęzycznej, jak i anglojęzycznej odsłonie.

Limboski najlepiej odnajduje się właśnie w konwencji śpiewaka z gitarą – wyrasta z amerykańskich źródeł piosenki rockowej. Jako miłośnik analogowego sposobu nagrywania doskonale zgłębił korzenie bluesa i folku, a obecnie rozwija te inspiracje poszukując własnego stylu.

W 2010 roku nagrał płytę Cafe Brumba z knajpowymi balladami, którą promował zapomniany przez wielu utwór Piosenka dla mężatki. Nagły zwrot w stronę estetyki lo-fi i bluesowa w Tribute to Georgie Buck, dały mu nominację do Fryderyków 2012. W międzyczasie wystąpił w telewizyjnym show Polsatu Must be the music a wykonanie utworu Czarny Otello zapewniło mu miejsce w półfinale. W 2016 roku wydał album One Man Madness. Tego samego roku w październiku premierę miała jego kolejna płyta W trawie. I inne jeszcze młode, której patronował Program Trzeci Polskiego Radia. Zaś w ubiegłym roku wydał pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa krążek Poliamoria – najbardziej dojrzały z dotychczasowych, dopracowany muzycznie i niezwykle barwny.

Ostatnie dwa lata spędził w Berlinie, gdzie zanurzył się w świecie muzyki klubowej, co dało mu zastrzyk nowych inspiracji. Nowy materiał to połączenie avant popu, elektroniki i rock and rolla. Nowa płyta pt. „Ucieczka Saula” to zapis tych inspiracji.

Źródło: RL/ MKostecki

Pin It on Pinterest

Share This