Łódzka rozgłośnia zabiera słuchaczy w wakacyjną podróż do świata kultowych filmów i seriali, kręconych w okolicach Łodzi. Pierwszym gościem letniego programu był Piotr Fronczewski, filmowy Pan Kleks z bajki o czarodziejskiej akademii.

Cykl “Filmowego Lata”, Radio Łódź rozpoczęło w Nieborowie (łódzkie), gdzie w miejscowym kompleksie pałacowo-parkowym kręcono zdjęcia do filmu dla dzieci i młodzieży “Akademia Pana Kleksa” z 1983 roku, w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. To w niej grupa niesfornych chłopców uczyła się pod okiem Ambrożego Kleksa, niezapomnianej postaci stworzonej przez Piotra Fronczewskiego, popularnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego.A sam Pan Kleks oprowadził słuchaczy po swojej Akademii.

Filmowe Lato z Radiem Łódź – to cykl audycji, które będą połączeniem wakacyjnego przewodnika po regionie łódzkim z encyklopedią filmów związanych z Łodzią, produkowanych w legendarnej polskiej fabryce snów zwanej na cześć jej starszej amerykańskiej siostry “HollyŁódź”.

Radiowcy w wakacyjnych programach przybliżą filmowe postaci, grane przez popularnych aktorów, reżyserów, statystów i plenery, które zagrały w znanych polskich filmach. “Akademia Pana Kleksa”, “Kariera Nikosia Dyzmy”, “Psy”, “Czterej pancerni i pies”, “Stawka większa niż życie”… – te wszystkie kultowe tytuły, kręcone były w samej Łodzi lub okolicach. I to one wyznaczą tegoroczny wakacyjny szlak Radia Łódź. Rozgłośnia zaprasza na filmowy cykl w każdą niedzielę (15.00 – 17.00) Dziennikarze oprowadzą po miejscach, w których powstawały niezapomniane sceny, zdradzą tajemnice z planów, nie zabraknie anegdot i wielu sentymentalnych wspomnień. W programie „Filmowe Lato” także cykl podcastów zatytułowanych „75 lat Łódzkiej Fabryki Snów”, który powstaje w roku jubileuszu 75-lecia Łodzi Filmowej. Radiowcy przybliżą jej historyczne i współczesne oblicze.

Dla swoich słuchaczy Radio Łódź przygotowało także literacką podróż „W 80 dni dookoła świata”, prezentując dwa razy dziennie premierowe odcinki powieści Juliusza Verne’a, w interpretacji łódzkiego aktora Bronisława Wrocławskiego. W letnie wieczory w „Muzyce miasta” stacja proponuje autorskie pasmo muzyczne swoich dziennikarzy a w weekendy „Hit Radio”, czyli zestaw największych wakacyjnych przebojów.

 

Pin It on Pinterest

Share This