10 lipca, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Małgorzaty Markiewicz.
Koncert będzie otwarty dla publiczności. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Radia Lublin. Streaming na
radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Bilety na koncert można wygrać na antenie Radia Lublin.

Małgorzata Markiewicz po sukcesach związanych z wygraną finału „Szansy na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu otrzymała zaproszenie do współpracy z Piotrem Rubikiem. Efektem tej współpracy była diamentowa płyta za album Psałterz Wrześniowy. Artystka promowała ten krążek w duecie wraz z Januszem Radkiem piosenką Psalm dla Ciebie. Następne lata przyniosły jej nagrody na największych polskich festiwalach muzycznych, w tym ponownie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także statuetkę Top Trendy za najlepiej sprzedający się album roku i nagrodę publiczności za najlepszy występ wieczoru podczas Sopot Top Trendy 2007.

Zainteresowania muzyczne Małgorzaty Markiewicz od dawna zwrócone są także w kierunku muzyki jazzowej. Artystka znalazła swój własny, unikatowy język na styku dwóch stylów, muzyki pop i jazz. Wraz z utytułowanym pianistą, producentem i kompozytorem Nikolą Kołodziejczykiem nagrała materiał na swoją debiutancką płytę. Jeszcze przed planowanym wydaniem albumu, znajdująca się na nim piosenka Niebywałe została zauważona przez jury konkursu ZAIKS i Niebywałe właśnie jest pierwszym singlem promującym debiutancki krążek artystki, którego premiera odbyła się 30 stycznia 2020 roku.

Małgorzata Markiewicz współpracowała z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Andrzej Jagodziński, Henryk Miśkiewicz, Cezary Konrad, Janusz Skowron, Krzesimir Dębski, Grzech Piotrowski, Robert Majewski, Jerzy Małek, Zbigniew Górny.

 

Kolejne imprezy w Radiu Lublin:
17 lipca, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll, koncert Cutro Manos
24 lipca, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll, koncert Vestige
31 lipca, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera – Nie tylko rock’n’roll, koncert Damiana Ukeje

Źródło: RL/ MKostecki

Pin It on Pinterest

Share This