Kolejna edycja zbiórki „Wielkopolska Kresom”, w pierwszej połowie tego roku została przełożona przez epidemię koronawirusa. Na całe szczęście pojawiła się możliwość dostarczenia wcześniej zgromadzonych paczek dla naszych Rodaków żyjących za granicą.

Radio Poznań wraz z grupą „Pilskich Patriotów” od początku roku zbierało dary dla potrzebujących na wileńszczyźnie. Niestety, przez pandemię zmuszeni zostali do wstrzymania akcji (radiopoznan.fm/informacje/pozostale/radio-poznan-nie-pojedzie-z-darami-na-wilenszczyzne). Zebrane dary zostały zabezpieczone i czekały na odpowiednią chwilę, która wydaje się, że nadeszła. Czas w jakim znajdujemy się obecnie pozwala na kolejną mobilizację i wznowienie projektu. Paczki zostały zebrane też przez między innymi szkołę podstawową z poznańskiej Ławicy, Liceum ogólnokształcące nr 2 w Poznaniu. Wyjazd zaplanowany jest na 22 lipca. Rodacy czekają na dary, które trafią do  Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach.

Do Radia cały czas spływały dary poznaniaków poruszonych złą sytuacją naszych rodaków na Litwie. Po wprowadzeniu waluty euro pogorszyła się sytuacja materialna ubogich rodzin. Dlatego zbierana była też żywność. Dzięki hojności wielu Wielkopolan udało się zebrać sporo darów. Warto dodać, że w Wielkopolsce żyje tysiące rodzin wywodzących się z dawnych Kresów II Rzeczpospolitej.

Co roku ubywa dzieci w polskiej szkole. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o kontakt: historia@radiopoznan.fm.

 

Pin It on Pinterest

Share This