31 lipca, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll Szymon Łukowski i Michał Gozdek. Zaproszenia do wygrania w konkursach na antenie Radia Lublin. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube. 

Projekt muzyczny Szymon Łukowski/ Michał Gozdek został powołany w 2011 roku w celu wykonywania autorskiej muzyki z pogranicza jazzu i swobodnej improwizacji. Na repertuar duetu składają się autorskie kompozycje i aranżacje standardów jazzowych w nieczęsto spotykanej obsadzie instrumentalnej – saksofony i fortepian. Minimalistyczna formuła grupy w połączeniu z precyzyjnie zakomponowanymi utworami umożliwia osiągnięcie niespotykanej w innych zespołach przestrzeni brzmieniowej, nawiązującej do stylistyki wytwórni ECM. Zespół tworzą:

Szymon Łukowski – saksofony tenorowy i sopranowy

Michał Gozdek – fortepian

Szymon Łukowski – saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ‘2011. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego, obecnie student w klasie saksofonu M. Sikały w tejże uczelni. Współpracował m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako solista, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, Eljazz Big Bandem oraz z Capellą Bydgostiensis, Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Występował także na festiwalach we Francji i Niemczech z grupami Fourth Floor.

Współtwórca zespołów „Around Jazz Quintet” “Conjunction trio”, “Projazzteron”.

Michał Gozdek – pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w klasie fortepianu jazzowego Adama Żółkosia.

W roku akademickim 2006/2007 był stypendystą Europejskiego Programu Wymiany Studentów ERASMUS na uniwersytecie La Miraille w Tuluzie, gdzie miał okazję czynnie uczestniczyć w warsztatach jazzowych prowadzonych przez wybitnego amerykańskiego saksofonistę Woody’ego Witta. Koncertował w kraju i za granicą, m.in. we Francji, Szwajcarii, Belgii i Niemczech. Na stałe współpracuje z saksofonistą Szymonem Łukowskiem oraz grupą Around Jazz Quintet, Jazz Big Band ’75 Pałacu Młodzieży oraz wieloma innymi zespołami. Współtworzył grupy Soul Essence Quartet, Projazzteron, Trio Pescadores, występował również solo. Obecnie student w klasie dyrygentury symfonicznej W. Michniewskiego.

 

Pin It on Pinterest

Share This