14 sierpnia, godz. 19:00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Wojtka Kubiaka „Cud nadwiślański”. Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Wojtek Kubiak to współzałożyciel grupy Mafia, lider Chocolate Spoon. W ostatnich latach głównie koncertuje solowo. Jest autorem ponad 250 piosenek. Na koncert „Cud nadwiślański” składają się piosenki, w których są połączone wydarzenia historyczne z czasami współczesnymi, piosenki napisane przez Wojtka Kubiaka splatają się z piosenkami z epoki. Koncert z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej.

Gitarę dostał w prezencie od mamy, która była pianistką i reżyserem dźwięku w Polskim Radiu, kiedy miał 15 lat. Na scenie muzycznej od początków lat 80-tych. Jego pierwszym zespołem było folkowe Modern Folk Trio, z którym zdobył wyróżnienie na festiwalu Country w Stodole w 1983 roku. W 1986 zdobył nagrodę na Festiwalu FAMA w Śwonoujściu. Tam poznał kilku muzyków z miasta Kielce, wymyślił nazwę dla zespołu i został jego pierwszym wokalistą. Zespół nazywał się MAFIA.

W końcu lat osiemdziesiatych był wokalistą supergrupy A YA GORE, w której grały sławy ówczesnej sceny rozkowo-jazzowej. Liderem był założyciel Oddziału Zamkniętego Wojtek Łuczaj-Pogorzelski. A YA GORE nagrało płytę, która jednak nigdy nie ukazała się na rynku.

Muzyczną miłością Wojtka Kubiaka stał się jego własny zespół CHOCOLATE SPOON. Wraz z CHOCOLATE SPOON wspomagał Boba Geldofa podczas jego trasy po Polsce, wystąpił na festiwalu w Jarocinie, zagrał trasę koncertową dla Canal+, mnóstwo koncertów klubowych. Wraz z CHOCOLATE SPOON nagrał trzy płyty.

Więcej na: wojtekkubiak.com/koncert-cud-nadwislanski

Pin It on Pinterest

Share This