8 września, godz. 18:00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Na własne uszy spotkanie z Dariuszem Rosiakiem, prezentacja reportażu Raport o stanie świata z Kurdystanu. Spotkanie odbędzie się z udziałem publiczności. Streaming na radio.lublin.pl, profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

 

Dariusz Rosiak – reportażysta, pisarz, autor podcastu Raport o stanie świata.  Zaczynał w RFI w Paryżu, potem lata dziewięćdziesiąte spędził w BBC w Londynie. Pisał do wielu polskich mediów, od „Życia Warszawy” i „Życia” do „Machiny” i „Architektury”. Po powrocie do Polski pracował w Polskiej Agencji Prasowej, „Newsweeku”, „Przekroju”, „Forum” „Polityce”. Był współtwórcą i redaktorem naczelnym pierwszej odmiany tygodnika „Ozon”. Trwało to krótko, za to przez wiele lat pisał do „Rzeczpospolitej”, zwłaszcza jej dodatku „Plus Minus”. Pismem, z którym  współpracuje najdłużej i najbliżej, jest „Tygodnik Powszechny”  Przez 13 lat prowadził w Trójce program Raport o stanie świata, obecnie jest to podcast finansowany przez słuchaczy.

Napisał kilka książek reporterskich na tematy zagraniczne i kilka na tematy polskie. Ostatnio wydana to „Bauman”, reportaż biograficzny na temat znanego polskiego socjologa.

Był nominowany do kilku nagród, w tym do Nagrody Literackiej Nike za „Ziarno i Krew”. Za tę książkę otrzymał też Nagrodę im. Beaty Pawlak. Za Raport o stanie świata z Kurdystanu otrzymał reporterską Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.  To wielowątkowa opowieść o irackim Kurdystanie w roku 2015 czyli u szczytu kryzysu uchodźczego.

 

Pin It on Pinterest

Share This